Artykuł sponsorowany Geometra – mapy do celów projektowych i inne usługi geodezyjne

Geometra – mapy do celów projektowych i inne usługi geodezyjne

Składanie dokumentacji geodezyjnej wymaganej na przykład podczas starania o pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego przebiegnie o wiele szybciej i bardziej efektywnie ze wsparciem eksperta. Geodeta pomaga na każdym etapie inwestycji budowlanej, od sprawdzenia działki, przez wytyczenie budynku i instalacji po przeprowadzenie inwentaryzacji powykonawczej geodezyjnej.

Geometra – biuro usług geodezyjnych z doświadczeniem

Z usług geodezyjnych firmy Geometra skorzystać może każdy, kto potrzebuje wsparcia osoby z odpowiednią wiedzą, doświadczeniem i zapleczem technicznym. Geodezja jest pasją pracowników, dzięki czemu można liczyć na rzetelne i terminowe realizowanie usług, niezależnie od ich charakteru. Biuro świadczy pomoc między innymi w:
  • pomiarach powierzchni działki lub budynku,

  • tyczeniach obiektów budowlanych,

  • wyznaczaniu punktów głównych,

  • podziałach nieruchomości,

  • rozgraniczeniach nieruchomości.

Pracownicy firmy zajmują się inwentaryzacją budowli, przyłączy czy sieci uzbrojenia terenu. Wykonają obliczenia i szacunki dotyczące wpływu konstrukcji na obszar wokół niej, co ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkownikom i budynkom wokół.

Mapy do różnych celów

Biuro Geometra wspiera klientów w dokładnym opracowywaniu map do celów projektowych. Kartograf, wykorzystując istniejącą mapę zasadniczą, aktualizuje ją, nanosząc na nią wszystkie nowe elementy, które pojawiły się od czasu jej stworzenia. Jest to dokument, który jest ważną częścią wniosku o pozwolenie na budowę domu. Dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonego geodety, który zadba o jej poprawność.

Firma tworzy też mapy do celów prawnych, które są niezbędne na przykład do założenia księgi wieczystej, scalenia lub podziału nieruchomości, jej sprzedaży, przekazania, czy do celów sądowych np. związanych ze stwierdzeniem nabycia prawa własności, czy ustalenia służebności gruntowych. Ich powstanie poprzedza analiza danych z ksiąg wieczystych, orzeczeń, aktów notarialnych, decyzji administracyjnych czy dokumentów, jakie znaleźć można w archiwach państwowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas