Materiał Partnera Podział działki przez pracownię geodezyjną M-GEO

Podział działki przez pracownię geodezyjną M-GEO

Mieszkasz na Śląsku i jesteś właścicielem dużej działki? Chciałbyś podzielić ją na mniejsze części i sprzedać z zyskiem lub zagospodarować każdą z nich zgodnie z własnym pomysłem? Nie możesz podzielić nieruchomości na własną rękę. Będzie Ci potrzebny doświadczony geodeta. Skorzystaj z usług pracowni M-GEO. To firma godna zaufania!

Jakie dokumenty musisz przygotować, zanim poprosisz o pomoc geodetę?

Aby zdecydować się na geodezyjny podział nieruchomości, musisz być właścicielem działki. Jeżeli grunt ma więcej niż jednego właściciela, wówczas każdy z nich musi wyrazić pisemną zgodę na jego podział. Pracownia geodezyjna M-GEO będzie potrzebować dane lokalizujące nieruchomość – nazwę obszaru ewidencyjnego, numer działki i adres. Oprócz tego przyda Ci się postanowienie opiniujące wstępny projekt podziału nieruchomości lub wypis i wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Możesz też przedstawić geodecie Decyzję o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania terenu, jeśli została ona wydana.

Na czym polega pomoc pracowni geodezyjnej M-GEO?

Firma M-GEO gwarantuje kompleksową pomoc w sprawach związanych z podziałem nieruchomości. Pierwsze spotkanie będzie miało charakter informacyjny. Specjaliści określą kształt podziału, wycenią usługę i poproszą Cię o wpłatę zaliczki na poczet kosztów zgłoszenia pracy geodezyjnej w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz przygotowania koncepcji podziału gruntu. Pracownia M-GEO zajmie się załatwieniem wszystkich spraw urzędowych. Opracuje mapę ze wstępnym projektem podziału działki oraz złoży stosowny wniosek o wydanie postanowienia opiniującego. Kiedy projekt zostanie zaakceptowany przez urzędników, geodeta rozpocznie prace w terenie. Z przeprowadzonych czynności specjalista sporządzi protokół, który wraz z całą dokumentacją trafi do Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej celem weryfikacji. Po dokonaniu niezbędnych opłat i sprawdzeniu dokumentów urzędnicy wydadzą ostateczny projekt podziału nieruchomości opatrzony klauzulą.

Czy każdą działkę można podzielić?

Większość działek nadaje się do podziału. Co więcej, podziału można dokonywać wielokrotnie. Niedopuszczalne jest jednak dzielenie nieruchomości, jeśli wydzielone grunty, nie będą miały dostępu do drogi publicznej. Można sobie z tym poradzić, wydzielając drogi wewnętrzne i sprzedając działki wraz z udziałem w tych drogach. Pracownia geodezyjna M-GEO pomoże Ci znaleźć skuteczne rozwiązanie problemów dotyczących podziału nieruchomości gruntowej. 

Opracowanie:

M-Geo Mateusz Wójcik

Dąbrowa Górnicza , Graniczna 12

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas