Artykuł sponsorowany Generator prądu – zakup czy wynajem?

Generator prądu – zakup czy wynajem?

Agregat prądotwórczy można zakupić, lub wynająć na czas określony – każde z rozwiązań ma swoje wady  i zalety. Jeżeli z pewnością będziemy korzystać z generatora prądotwórczego bardzo często, a nawet myślimy o montażu tego urządzenia, wtedy można przemyśleć zakup. Jednak wynajem agregatora również ma swoje korzyści – jakie konkretnie zalety przynosi wypożyczenie urządzenia i kiedy bardziej się opłaca wynająć, a kiedy bardziej zakupić?

Wynajem agregatu prądotwórczego

Wynajem agregatu prądotwórczego sprawdza się w sytuacjach tymczasowych. Jak informuje ekspert budowlany, pracujący w wypożyczalni sprzętu budowlanego Eurosprzęt, najczęściej klienci wypożyczają generatory przy okazji prac budowlanych lub remontowych. Wypożyczenie agregatu prądotwórczego jest wtedy jedną z najlepszych możliwych opcji, jako że profesjonalne wypożyczalnie dysponują wieloma modelami i rodzajami generatorów. W związku z tym łatwo wybrać taki, który jest optymalny dla danych prac budowniczo-remontowych. Wypożyczalnie oferują generatory przewoźne i stacjonarne, jedno i trójfazowe, posiadające różny zakres mocy. Eksperci oferujący wypożyczenie sprzętu, zapewniają również profesjonalne doradztwo w wyborze odpowiedniego urządzenia – oczywiście ostateczną decyzję pozostawiając klientowi.

Kiedy warto kupić agregat prądotwórczy?

Jak już zostało wspomniane, przede wszystkim wtedy, kiedy wiemy, że jest on nam regularnie potrzebny. Z jego możliwości technicznych można korzystać na co dzień, traktując agregat jak element instalacji elektrycznej. Mając swój własny generator, możemy z niego skorzystać, na przykład w sytuacji awarii prądu. Jednakże aby móc zakupić i zamontować własny agregat prądotwórczy na stałe, konieczne jest dopełnienie wielu formalności, uzyskanie zgód itp. A jakby nie było, przerwy w dostawie prądu raczej należą już do bardzo rzadkich sytuacji, warto więc dokładnie przemyśleć czy zakup agregatu prądotwórczego na pewno nam się opłaca.

Agregaty prądotwórcze często są potrzebne przy pracach remontowych bądź budowlanych – jest to zatem potrzeba tymczasowa, w związku z czym zakup agregatu w tym przypadku jest całkiem nieopłacalny.

Pamiętajmy, że agregat prądotwórczy stanowi zastępcze a nie główne źródło energii. Często potrzebny jest na placach budowy, kiedy nie chcemy aby prace budowlane się przedłużały w oczekiwaniu na dostawę prądu. Jednak po zakończeniu prac agregat nie będzie już potrzebny, zatem w większości przypadków zakup agregatu okazuje się zbędnym wydatkiem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas