Artykuł sponsorowany 3 najważniejsze zalety korków pneumatycznych

3 najważniejsze zalety korków pneumatycznych

Korki pneumatyczne zamykające lub przepływowe, nazywane też balonami, znajdują szerokie zastosowanie zarówno w branży budowlanej, jak i przemysłowej czy w ratownictwie technicznym. Są one dostępne między innymi w specjalistycznych wypożyczalniach, których właściciele dbają o to, by dystrybuować wyłącznie sprawdzone, najwyższej jakości wyroby. W naszym artykule przeanalizujemy, jakie są 3 podstawowe zalety balonów pneumatycznych.

Korki o szerokim zastosowaniu

Podstawowym atutem korków pneumatycznych jest ich wszechstronne zastosowanie. Sprawdzają się one w wielu różnych sytuacjach, są nieocenione w trakcie awarii instalacji wodno-kanalizacyjnych i rurociągów, a także podczas bieżących konserwacji oraz remontów. Dzięki zastosowaniu nieprzepuszczalnego materiału kauczukowego z osnową tkaną, balony pneumatyczne doskonale zabezpieczają dany teren przed wyciekami trujących substancji i skażeniem środowiska naturalnego, w tym: wód gruntowych.

Jak zauważają doradcy techniczni z wypożyczalni Mash Korek Mariusz Gołdyn, wyspecjalizowanej w wynajmie długo- i krótkookresowym korków pneumatycznych:

Korki z przepływem lub bezprzepływowe wykorzystywane są na wiele różnych sposobów, w przedsiębiorstwach gospodarki wodnej, gazownictwie oraz w branży budowlanej – umożliwiają one ekspresową, całkowitą lub częściową blokadę rur, co znacznie przyspiesza postęp wszelkich, planowanych robót, napraw i modernizacji.

Trwałe korki, dostępne w wielu rozmiarach

W wypożyczalniach, takich jak Mash Korek, klienci mają do wyboru korki uszczelniające o zróżnicowanych średnicach: od 23,5 mm do 20000 mm – bez trudu można je więc dostosować do rur o przekroju okrągłym, owalnym oraz kwadratowym, w zależności od potrzeb. Balony pneumatyczne są też wyjątkowo trwałe, odporne na oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, cieczy i chemikaliów, nie ulegają deformacjom ani pęknięciom, można je stosować w temperaturze od minus 30 do 80 stopni Celsjusza.

Prosty montaż i napełnianie

Kolejną zaletą korków pneumatycznych jest ich prosty montaż oraz możliwość szybkiego wypełnienia. Do uzupełnienia balonu wystarczy sprężone powietrze z kompresora lub butli. Jedyne, o czym należy pamiętać podczas montażu i wypełniania korka powietrzem, to przestrzeganie maksymalnej, dopuszczalnej wartości ciśnienia, podanej przez producenta, a także dokładne usunięcie z rury wszelkich, ostro zakończonych elementów, drutów, kamieni, prętów, które mogłyby uszkodzić kauczukową powłokę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas