Materiał Partnera Ekspert z firmy Dariusza Kaszycy radzi: jakie rury będą najlepsze do instalacji centralnego ogrzewania?

Ekspert z firmy Dariusza Kaszycy radzi: jakie rury będą najlepsze do instalacji centralnego ogrzewania?

Rury preizolowane do centralnego ogrzewania to niezbędne elementy konstrukcyjne każdego nowego obiektu budowlanego. Ich zadaniem jest zapewnienie niezakłóconego przepływu wody do grzejników usytuowanych we wnętrzach mieszkalnych lub użytkowych. Specjalista z firmy Dariusza Kaszycy wyjaśni, na co zwrócić uwagę podczas wyboru orurowania, aby zapewnić największą wydajność grzewczą systemu.

Instalacje C.O. w domach jednorodzinnych – systemy rur preizolowanych

Kluczowymi wymogami stawianymi przed instalacjami centralnego ogrzewania są szczelność i wytrzymałość mechaniczna. Nieprawidłowo zaizolowane systemy są mało efektywne i nie pozwalają w pełni korzystać z mocy grzewczej. Co za tym idzie, grzejniki pobierają moc, która nie dociera w pełni do wnętrz, przez co właściciele muszą liczyć się ze zwiększonymi rachunkami. Jak wskazuje specjalista z firmy Dariusza Kaszycy, straty energetyczne odbijają się zarówno na budżecie domowym, jak i środowisku naturalnym, ponieważ wytworzenie energii pochłania wiele surowców. Jeżeli chcesz zadbać o stan finansowy i komfort grzewczy swojego gospodarstwa domowego, zadbaj o prawidłowy dobór rur.

Rury do instalacji C.O. – firma instalatorska Dariusza Kaszycy

Najlepszym rozwiązaniem dla inwestorów prywatnych są systemy z tworzywa sztucznego – PE oraz PEX – które odznaczają się podwyższoną odpornością na temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne, a także niesamowitą elastycznością.

W przypadku rur preizolowanych dochodzących do grzejników lepiej sprawdzą się modele wykonywane z PEX. Systemy są bardzo wytrzymałe, a zarazem lekkie i giętkie, dlatego możemy zamontować je w każdym miejscu. Otaczająca produkt pianka doskonale chroni rurę przed nagrzaniem i nie pozwala na nadmierne wychłodzenie w okresie zimowym

– wyjaśnia pracownik firmy Kaszycy. Jeżeli nie chcesz tracić pieniędzy na uciekającą energię i cenisz sobie nowoczesne rozwiązania, skorzystaj z pomocy specjalistów i stwórz w pełni wydajny i energooszczędny system.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas