Artykuł sponsorowany Dom szkieletowy a murowany - kiedy lepiej zdecydować się na dom z drewna?

Dom szkieletowy a murowany - kiedy lepiej zdecydować się na dom z drewna?

Budując obiekt mieszkalny, dąży się do maksymalnie wysokiej izolacyjności termicznej, wygody najlepiej całkowicie bezpiecznej dla środowiska. Takie na pewno są domy z drewna, które wykorzystują materiał ekologiczny i naturalny, a panujący weń mikroklimat pozytywnie oddziały wuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Kiedy warto rozważyć postawienie konstrukcji drewnianej, a kiedy murowanej?

Domy szkieletowe to oszczędności na ogrzewaniu

Domy szkieletowe ma równie dużą liczbę zwolenników co przeciwników, tego rozwiązania. Dom murowany wymaga wykonania solidnych fundamentów. Wszystko ze względu na olbrzymie siły, jakim poddawane są ściany nośne obiektu. Chcąc zwiększyć parametry użytkowe obiektu, np. w kwestii izolacyjności termicznej można zastosować ściany jedno-, dwu- lub trójwarstwowe odporne na wiatr, osiadanie czy ekstremalne temperatury. Minusem jest jednak czas potrzebny na jego postawienie, pod tym względem budownictwo szkieletowe nie ma sobie równych.

Domy drewniane to konstrukcje lekkie, które mogą być stawiane na niezbyt rozbudowanych fundamentach, nawet na trudnym geologicznie gruncie. Strukturę ich tworzą połączone ze sobą ściany z belek drewnianych, wypełnionych materiałem termoizolacyjnym. Zastosowanie np. płyt z wełny mineralnej gwarantuje parametry użytkowe zbliżone do technologii tradycyjnej. Mała ilość tzw. prac mokrych sprawia, że powstać mogą one w ciągu paru miesięcy, a nie lat, jak w standardowym budownictwie gdzie roboty z zaprawą stanowią większość.

Dlaczego dom drewniany jest lepszy od murowanego?

Wybierając domy eko z drewna, lepiej postawić na indywidualny plan inwestycji. Pod względem ilości dostępnych projektów, królują obiekty murowane. Koncepcję domu szkieletowego najlepiej jest zlecić firmie, która zajmie się też jego realizacją, jak np. przedsiębiorstwu Łukasz Łapiński w Ostrowcu Wielkopolskim, specjalizującemu się w budownictwie szkieletowym. Za ich stosowaniem przemawia krótki czas budowy domów z drewna oraz niewielkie nakłady energetyczne na utrzymanie w nich ciepła.


Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas