Artykuł sponsorowany Dobre płyty warstwowe – gdzie ich szukać?

Dobre płyty warstwowe – gdzie ich szukać?

Płyty warstwowe w okładzinach metalowych to materiał, który obecnie jest powszechnie wykorzystywany w lekkich obudowach ścian i dachów w przypadku budynków magazynowych, przemysłowych oraz obiektów użyteczności publicznej. Stosuje się je również w chłodnictwie do izolacji termicznej pomieszczeń. Co warto na ich temat wiedzieć oraz gdzie szukać płyt warstwowych wysokiej jakości?

Budowa klasycznej płyty warstwowej

Klasyczne płyty warstwowe składają się z dwóch zewnętrznych okładzin z metalu, które oddzielone od siebie są rdzeniem pełniącym funkcję izolacji. Wyjątkiem od tej reguły są pływy z jedną okładziną, które stosuje się w przypadku systemów suchych ociepleń elewacji czy jako płyty sufitowe do wygłuszeń akustycznych. To rdzeń nadaje płycie określone właściwości mechaniczne i termoizolacyjne. Wykonuje się go z różnego rodzaju materiałów termoizolacyjnych – wełny mineralnej skalnej lub szklanej, pianek PUR i PIR, polistyrenu ekspandowanego i ekstrudowanego, szkła piankowego oraz pianek fenolowych.

Płyty warstwowe – gdzie je kupić?

Dobrej jakości płyty warstwowe ma w swojej ofercie m.in. firma Gór-Stal. Wykonuje się z ich udziałem budynku o długim czasie eksploatacji, w tym również obiekty mobilne. Budynki z płyt warstwowych stawia się na działkach budowlanych, które przeznaczone są pod zabudowę obiektów przemysłowych oraz obiektów handlowych czy magazynowych. Mogą one znajdować się przy szlakach komunikacyjnych lub być od nich oddalone. Wykonane z wysokiej jakości płyt warstwowych obiekty przynieść mogą w praktyce znaczne oszczędności. W tym przypadku bowiem rezygnuje się z wielu procesów technologicznych.

Płyty warstwowe – koszty budowy

Co ciekawe, koszty budowy obiektów z użyciem płyt warstwowych są o wiele niższe od budynków, które realizowane są w sposób tradycyjny. Proces budowy z płyt warstwowych jest maksymalnie uproszczony. Tym samym oddawanie gotowych obiektów do użytkowania odbywa się znacznie szybciej niż normalnie. Płyty warstwowe są wyrobami uniwersalnymi, które można łączyć z innymi materiałami np. szkłem, drewnem, betonem czy ceramiką. Co więcej, również i użytkowanie obiektów wykonanych z płyt warstwowych jest znacznie tańsze. Jest to wynik mniejszego zapotrzebowania na energię potrzebną do ich ogrzewania. Ponadto konserwacja dachów i elewacji jest bardzo prosta. W przegrodach takich budynków nie pojawiają się też takie zjawiska jak podciąganie kapilarne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter