Artykuł sponsorowany Co zaliczamy do artykułów ściernych?

Co zaliczamy do artykułów ściernych?

Artykuły ścierne to takie, które dzięki swojej zawartości ziarna ściernego pozwalają wyrównać wiele powierzchni. Wyroby tego dostępne są w różnych rodzajach, m.in. płótna, rolki, pasy bezkońcowe, krążki, arkusze, fibry czy papier. Tego typu artykuły ścierne są dostępne we wszystkim grubościach ziarna, w pełnym zakresie wymiarowym i rodzajach podłoża. Czym się wyróżniają?

Czym są materiały ścierne i jakie mają zastosowanie?

Materiały ścierne to wszystkie artykuły do obróbki powierzchni, które w tym celu stosują ziarno ścierne. Muszą wyróżniać się odpowiednią twardością, aby w trakcie przesuwania po obrabianej powierzchni wgłębiały się w nią. Artykuły ścierne mogą mieć pochodzenie naturalne lub syntetyczne – w zależności od tego, z czego są wykonane. Korzystanie z takich produktów może odbywać się ręcznie, z użyciem klocków lub maszynowo. Dostępne akcesoria ścierne stosowane są w obróbce różnych powierzchni, co daje im wszechstronne zastosowanie. Za ich pomocą można obrabiać takie materiały, jak drewno, farba, guma, lakier, kamień, metale i wiele innych. Aby cieszyć się odpowiednim efektem obróbki przez ścieranie, warto odpowiednio dobierać materiały ścierne.

Co charakteryzuje akcesoria ścierne?

Podstawowy parametr wyróżniający materiały ścierne to ziarna i uziarnienie. Ziarna mogą mieć pochodzenie naturalne lub syntetyczne. Duże znaczenie ma także granulacja ziaren – w odpowiednim rozdrobnieniu mają właściwości szlifujące. Drugi kluczowy parametr przy doborze materiału ściernego, stanowi granulacja ziaren. Wielkość ta określana jest zgodnie z międzynarodową normą FEPA. Do oznaczania tego parametru stosuje się literę P z numerem granulacji. Rozbudowany asortyment akcesoriów ściernych proponuje m.in. sklep z wyrobami metalowymi Jurob, który dba o zadowolenie swoich Klientów.

Jak dobrać akcesoria ścierne?

Dobranie odpowiednich akcesoriów ściernych ma kluczowe znaczenie dla uzyskanego efektu. Przy ich zakupie, warto wziąć pod uwagę rodzaj obrabianej powierzchni, jej twardość i rezultat obróbki. Wybierać można m.in. spośród ściernic listkowych, nasadzanych, talerzowych, pełnego zakresu przecinaków i flexów, narzędzi spojonych, osełek. W przypadku obróbki z użyciem maszyn należy uwzględniać zalecenia producenta urządzenia, które znajdują się w instrukcji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas