Artykuł sponsorowany Pasty polerskie do kamienia

Pasty polerskie do kamienia

Kamień naturalny to materiał zachwycający swoją niezwykłą estetyką. Niepowtarzalne kolory, oryginalne wzornictwo i gładkie powierzchnia sprawiają, że surowiec ten prezentuje się niezwykle elegancko, wobec czego jest chętnie wykorzystywany do wykańczania różnego rodzaju powierzchni. Z czasem jednak tracą one swój blask, który można przywrócić dzięki polerowaniu. Co warto wiedzieć na temat past polerskich przeznaczonych do kamienia?

Zastosowanie i znaczenie past polerskich do kamienia

W naszych domach, biurach, ale też w instytucjach czy obiektach usługowych, chętnie sięgamy po kamień naturalny. Wykonane z niego elementy wykończenia nadają bowiem wnętrzom szlachetny charakter. Niestety z czasem każdy kamień, zarówno popularny marmur, jak i nawet niezwykle wytrzymały granit, narażone są na powstawanie różnego rodzaju wad. Stają się one matowe i tracą naturalny połysk. Dotyczy to w szczególności intensywnie eksploatowanych powierzchni, takich jak posadzki czy blaty kamienne. Na szczęście istnieją skuteczne i relatywnie niedrogie – w stosunku do wymiany elementów – sposoby renowacji kamienia. Istotnym zabiegiem jest tu polerowanie. W tym celu wykorzystuje się specjalne narzędzia i akcesoria, takie jak pady diamentowe.

Aby w pełni przywrócić powierzchniom kamiennym ich naturalny blask, warto zastosować pasty polerskie do kamienia. - Mówi pracownik sklepu kamieniarskiego Abra Marmi. - Służą one przede wszystkim do wygładzenia kamienia, nadając mu piękny połysk i ożywiając naturalną strukturę oraz kolorystykę. To jednak nie wszystko. Preparaty zawarte w dobrej jakości pastach polerskich wnikają w kamień i wypełniają jego pory, dzięki czemu możliwe jest usunięcie drobnych mankamentów, np. mikropęknięć i rys z powierzchni kamiennych. Wypolerowane w ten sposób elementy staną się dzięki temu bardziej odporne na zabrudzenia i zabezpieczone przed szkodliwym działaniem czynników, np. wilgoci.

Pasty polerskie można z powodzeniem stosować na kamiennych blatach, posadzkach, schodach, parapetach, płytkach i innych powierzchniach.

Jak wybrać dobrą pastę polerską do kamienia?

Dobrej jakości pasta polerska powinna przywracać kamieniowi jego naturalny połysk, ale musi też chronić polerowaną powierzchnię. Dlatego też warto zwrócić uwagę na skład preparatu, który powinien obejmować wysokiej klasy naturalne substancje, takie jak tłuszcze, woski oraz glinki. Przy wyborze pasty polerskiej warto również kierować się kolorystyką powierzchni poddawanej renowacji. W renomowanych sklepach kamieniarskich znajdziemy pasty polerskie do kamienia w najpopularniejszych odcieniach beżu, bieli, czerni, szarości oraz czerwieni. Odpowiednio dobrana pasta skutecznie ożywi zmatowione powierzchnie kamienne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas