Artykuł sponsorowany Do czego wykorzystuje się przejścia szczelne?

Do czego wykorzystuje się przejścia szczelne?

Przejścia szczelne można wykorzystać przede wszystkim podczas wykopów budowlanych, gdzie stanowią one zabezpieczenie powierzchni przed osuwaniem się. Mogą także ograniczać dostęp wody gruntowej. Ich wykorzystanie jest jednak zdecydowanie szersze. Sprawdź, czym dokładnie charakteryzują przejścia szczelnie, jakie są ich największe zalety i w jakich obszarach można je zastosować.

Z jakich materiałów wykonywane są przejścia szczelne?

Wykorzystywane w budownictwie przejścia budowlane wykonuje się z bardzo wytrzymałych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i trudne warunki atmosferyczne. Najczęściej służą do tego grodzice stalowe. Drugim popularnym materiałem są również elementy winylowe PCV.

Przejścia stalowe można zamontować za pomocą dwóch metod:

  • wibracyjnej,
  • bezwibracyjnej.

W razie potrzeby można zdecydować się na podwiercenie gruntu, na którym ma być instalowane przejście szczelne, aby ułatwić jego montaż.

Jakie zastosowanie mają przejścia szczelne?

- Podstawowym zadaniem przejść szczelnych jest przede wszystkim zabezpieczenie wykopów, co z różnych względów ma bardzo duże znaczenie. Tego typu przejścia mają wpływ na minimalne odprężenia się gruntu poza zabezpieczonym wykopem. Chronią także wybrany obszar, na którym prowadzone są prace przed pojawieniem się zbyt dużej ilości wody gruntowej, która mogłaby wpływać na usunięcie się ziemi — tłumaczy specjalista z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Żyrardów.

Użycie przejść lub ścianek szczelnych ma wpływ na infrastrukturę w okolicy prowadzonych wykopów. Zabezpieczony w ten sposób obszar nie przenosi drgań i wstrząsów. Jest to więc swego rodzaju ochrona przed uszkodzeniami.

W niektórych sytuacjach przejścia szczelne mogą być nie tylko tymczasowym, ale także stałym elementem. Najczęściej zdarza się to w przypadku, kiedy wykorzystuje się je podczas tworzenia fundamentów budynków.

Jakie zalety mają przejścia szczelne?

Główną zaletą przejść szczelnych jest przede wszystkim ich wysoka wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, czy warunki atmosferyczne. Są one także łatwe w montażu, co przekłada się na szybkość wykonania usługi. Nie bez znaczenia jest także ich atrakcyjna cena w porównaniu do innych, podobnych konstrukcji oraz estetyczny wygląd.

Można je również poddawać bardzo dużym obciążeniom. Jednak w niektórych przypadkach wymaga to zastosowania dodatkowych elementów. W tym przypadku stosuje się przede wszystkim specjalne kotwie gruntowe. Zamiast nich można także zastosować metodę polegającą na ich większym rozparciu.

Przejścia szczelne warto zlecić specjalistycznym firmom. Każda budowa jest inna, dlatego wymaga indywidualnego podejścia i doświadczenia, które pozwala reagować w różnych sytuacjach. Specjaliści są w stanie dopasować sposób wykonania przejść szczelnych do gruntu, a także oczekiwań klienta, bez ryzyka o bezpieczeństwo wykonanej konstrukcji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas