Materiał Partnera Transport materiałów budowlanych – sposób na szybką budowę

Transport materiałów budowlanych – sposób na szybką budowę

Przy każdej budowie, mniejszej czy większej, potrzeba materiałów do jej realizacji. Obecnie głównym budulcem jest pustak, jednak w zależności od rodzaju prowadzonych prac potrzebujemy także żwiru, kamieni czy piasku. Dlaczego fachowy transport materiałów sypkich pozwala na przyspieszenie prac budowlanych? Jak to wygląda w praktyce i na co zwracać uwagę?

Materiały sypkie a budowa

Jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych podczas budowy jest piasek. Piasek płukany wykorzystywany jest w wielu pracach budowlanych, a dzięki swoim właściwościom znakomicie nadaje się jako składnik np. zaprawy murarskiej czy mieszanek betonowych oraz tynków. Wysoki współczynnik zagęszczenia wpływa na jego odporność i wysoką wytrzymałość. Jednak aby dostarczyć go na teren budowy, trzeba użyć specjalistycznego sprzętu z nadwoziem samowyładowczym. Firmy specjalizujące się w tego typu usługach transportowych dbają o warunki przewozu, zapobiegając zwietrzeniu czy rozpyleniu się materiałów sypkich, aby produkt w jak najlepszym stanie trafił do klienta.

Materiały do utwardzania drogi

Aby szybko dojechać na plac budowy, trzeba dobrze utwardzić drogę. Na grząskim, mokrym podjeździe dojazd ciężkim sprzętem będzie utrudniony, a czasami wręcz niemożliwy. Dobrej jakości kruszywo to klucz do sukcesu. Najtańszą opcją jest użycie tłucznia lub gruzu pozostałego z rozbiórki starego budynku. Wystarczy zlecić odpowiedniej firmie wybranie zewnętrznej warstwy gleby za pomocą koparki, a następnie wysypać drobny gruz i piasek, po czym utwardzić za pomocą ciężkiego sprzętu.

Cena budowy drogi dojazdowej zależy od liczby wywrotek piasku oraz gruzu potrzebnego do utwardzenia podłoża, a także od czasu pracy koparki wraz z operatorem. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w usługach budowlanych dzięki szybkiej realizacji transportu materiałów sypkich i nowoczesnemu sprzętowi pozwalają w pełni sprostać najwyższym oczekiwaniom klientów, zapewnia Artur Supiński, właściciel Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego z Prostek.

Przewóz materiałów musi być wykonywany przez fachową kadrę, która przywiązuje najwyższą wagę do obowiązujących norm i zaleceń bhp związanych z tą dziedziną usług. Transport nie może stwarzać zagrożenia, za co odpowiedzialni są pracownicy usług budowlanych, w pełni przeszkoleni do wykonywania swojej pracy. Zanim wybierzemy firmę, której zlecimy przewóz materiałów sypkich, zwróćmy uwagę na to, jaki sprzęt posiada w swojej flocie i w jaki sposób podchodzi do klienta.

Opracowanie:

PHU Artur Supiński

Prostki , Ełcka 4 lok. 5

  • tel. 513 101 021

Podziel się