Materiał Partnera Dekoracyjne szkło lacobel w Twojej kuchni

Dekoracyjne szkło lacobel w Twojej kuchni

Szkło lacobel stanowi doskonały dodatek do aranżacji wnętrz. Pasuje w każdym pomieszczeniu, rozświetlając je i dodając mu elegancji. Sprawdzi się nawet w miejscach zawilgoconych i narażonych na zabrudzenia. Szkło dekoracyjne lacobel zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Jako że wytwarzane jest na indywidualne zamówienie, można je dostosować do wymogów estetycznych klienta.

Jak powstaje szkło dekoracyjne?

Szkło tego typu wyróżnia niebywała gładkość. Powstaje poprzez sklejenie co najmniej dwóch warstw folii i szyby. Część wewnętrzną, która przylega do ściany, pokrywa się utwardzanym termicznie ekologicznym lakierem. W taki sposób szkło chronione jest przed zarysowaniem. Na rynku odnajdziemy kilka rodzajów szkła dekoracyjnego lacobel. Różnią się one między sobą grubością i odpornością na czynniki mechaniczne, dlatego każdy z nich znajdzie zastosowanie w innym pomieszczeniu. Jedne będą służyć tylko jako ozdoba, drugie będą odgrywały rolę szkła do zadań specjalnych. Dzięki temu określa się je mianem szkła architektów.

Zastosowanie szkła lacobel w kuchni

Szkło lacobel, ze względu na swe praktyczne właściwości, najczęściej spotykamy w zabudowie kuchennej. Hartowana tafla jest bowiem bardziej odporna na wysoką temperaturę. Nie sprawia problemu z czyszczeniem, dzięki czemu powstaje przestrzeń wolna od bakterii. Z tych właśnie powodów odchodzi się od tradycyjnych płytek ceramicznych. Szkło dekoracyjne można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Sprawia to, że sprawdzi się zarówno w kuchni urządzonej w stylu klasycznym, minimalistycznym, jak i nowoczesnym. Największą popularnością cieszą się tafle w kolorze białym, a także przezroczyste. Te drugie dobrze wkomponowują się w ceglane ściany. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by zaszaleć i zamówić szkło z efektownym wzorem.

Jak wygląda montaż szkła dekoracyjnego?

Mocowanie szkła dekoracyjnego lacobel wymaga odpowiednich przygotowań i najlepiej zlecić je odpowiedniej firmie. Wysoki poziom usług gwarantuje Mayday Glass Pl.  Szkło to materiał bardzo wymagający, nie można doprowadzić do jego naprężeń. Dlatego też instalacja powinna przebiegać na równej powierzchni ścian. Jeśli występują na nich wybrzuszenia bądź odchylenia od pionu, szkło może pęknąć już w czasie montażu. Chcąc uniknąć przykrej niespodzianki i dodatkowych kosztów, ściany trzeba po prostu zaszpachlować. To, jakimi metodami będzie mocowany lacobel, zależy głównie od planowanego umiejscowienia.

Jeśli chcemy cieszyć się jego widokiem nad kuchennym blatem, zalecanym rozwiązaniem będą szyny. Musimy mieć jednak wolny dostęp do ich końca przynajmniej z jednego boku zabudowy. Dół mocujemy wówczas do blatu klejem montażowym, a górę za pomocą przewierconych do ściany klipsów. Alternatywną metodą jest mocowanie śrubowe. Tu jednak musimy pomyśleć zawczasu i zlecić przy zakupie szkła wywiercenie otworów we wszystkich jego narożnikach. Czy wygląda to estetycznie? Po skończonym montażu wystające śruby zasłania się ozdobnymi nakładkami, więc na pewno nie będą kłuć w oczy.

Podziel się