Materiał Partnera Na co należy zwracać uwagę wybierając lustro łazienkowe?

Na co należy zwracać uwagę wybierając lustro łazienkowe?

Żadna łazienka, niezależnie od tego czy domowa bądź firmowe nie byłaby nigdy tym samym pomieszczeniem bez obecności w niej lustra, które służy nam do wykonywania porannych i wieczornych rutynowych czynności związanych z upiększaniem twarzy, dlatego też warto zadbać, aby spełniało ono nasze wymagania. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę wybierając lustro do łazienki.

Wygląd lustra

Decydując się na zakup lustra łazienkowego, musimy zastanowić się nad tym, jak ma ono wyglądać zarówno, jeśli chodzi o kształt jak i elementy takie jak obramowanie. Standardowe lustra łazienkowe spotykane w sklepach mają kształt prostokąta, kwadratu bądź okręgu, jednak nie jest to ograniczenie ponieważ zawsze możemy zlecić wykonanie lustra na zamówienie o określonym przez nas kształcie. Obramowanie lustra to kolejny aspekt dotyczący wyglądu całej konstrukcji i tutaj mamy również do wyboru kilka opcji, ponieważ lustra mogą posiadać obramowanie wykonane z metalu, tworzyw sztucznych lub drewna o różnej kolorystyce (która powinna być dopasowana do innych elementów znajdujących się w łazience) bądź nie posiadać go wcale.

Rozmiary lustra

Kolejna bardzo ważna rzecz, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego dla nas lustra, to jego rozmiar, który powinien być dostosowany zarówno do wielkości pomieszczenia, w którym się znajdzie jak i gabarytów mebli znajdujących się w łazience (zwłaszcza w przypadku luster montowanych na szafce). Oczywistym jest to, że aby cała łazienka wyglądała schludnie, to lustro nie powinno być zbyt duże w małych pomieszczeniach, zaś w dużych pomieszczeniach nie stosuje się zbyt małych luster.

Dodatkowe komponenty

Wybierając lustro (zwłaszcza robione na zamówienie), możemy również zastanowić się nad dokoptowaniem do niego dodatkowych elementów mających spory wpływ na naszą wygodę, takich jak półka na kosmetyki, dodatkowe oświetlenie czy specjalne maty grzejne posiadające cechy, dzięki którym na lustrze nie osiada para wodna a tym samym jest ono łatwiejsze w czyszczeniu.

Sposób montażu

Kupując lustro, musimy również zdecydować o tym, w jaki sposób zostanie ono przymocowane w łazience, a tutaj wybór mamy dość duży, ponieważ lustra można montować przy użyciu haczyków czy taśmy samoprzylepnej (zalecane metody montażu dla małych i lekkich luster) oraz kleju montażowego i uchwytów, które utrzymają nawet lustra o sporych gabarytach. Metody te dotyczą oczywiście głównie montażu lustra do ściany, a istnieje również opcja przymocowania go do szafki i tutaj najczęściej używa się specjalnych haków montażowych.

Gdzie kupić lustro?

Lustra w zasadzie dostępne są w każdym pierwszym lepszym markecie budowlanym, jednak ich wybór jest tam ograniczony, dlatego też jeśli chcemy kupić wymarzone dla nas lustro, to warto udać się do firmy oferującej szklarskie usługi takiej jak Myster Glass, gdzie pracujące tam osoby nie tylko profesjonalnie doradzą nam przy zakupie, ale także stworzą dla nas wymarzone lustro, z którego na pewno będziemy zadowoleni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas