Artykuł sponsorowany Przed czym mogą chronić nas szyby?

Przed czym mogą chronić nas szyby?

Lubimy, kiedy nasz dom jest odpowiednio nasłoneczniony. Jednak bardzo ważne są również komfort i bezpieczeństwo. Za takie profity mogą odpowiadać szyby, które w zależności od rodzaju, mogą tłumić hałas, zabezpieczać mieszkanie przed kradzieżą i dbać o energooszczędność. Ostatnio najpopularniejsze są okna z dwiema zespolonymi szybami. Czasami wybierane są również pakiety złożone z trzech lub czterech szyb – pomiędzy nimi znajdują się ramki dystansowe.

Obecnie szyby zazwyczaj są rozdzielone hermetycznie zamkniętą przestrzenią, czyli komorą wypełnioną gazem ciężkim (często argonem) lub powietrzem. Należy pamiętać, że im więcej komór i szyb, tym większa będzie ich izolacja.

Szyby zabezpieczające przed hałasem i utratą ciepła

Najczęściej stosowane są szyby idealnie przezroczyste, wytrzymałe. Powstają ze szkła typu float. Można też skusić się na specjalne, droższe okazy, z których każdy posiada inne właściwości i zalety. 

Szyba typu thermofloat posiada warstwę metali szlachetnych, która jest zupełnie niewidoczna. Do jej zadań należy zmniejszenie do minimum strat cieplnych z pomieszczenia. Z kolei dopływ światła słonecznego, nie zostaje w żaden sposób ograniczony. Taka szyba zostaje zamontowana w środku pokoju, natomiast od zewnątrz umieszcza się szybę zwykłą tak, aby warstwa metali szlachetnych nie była narażona na uszkodzenia.

Jeśli osoba mieszkająca w hałaśliwym miejscu, chciałaby w końcu doświadczyć spokoju, najlepszym dla niej rozwiązaniem będzie szyba dźwiękoszczelna. Czynnikiem decydującym jest tutaj grubość szkła – im szyba jest grubsza, tym mniej dźwięków słyszymy w domu. Dodatkiem specjalnym są stosowane połączenia takich szyb, a we wnętrzu zespołu szybowego umieszcza się gaz tłumiący.

Szyby bezpieczne i chroniące przed nieproszonymi gośćmi

Celem szyby bezpiecznej jest ochrona przed zranieniem w sytuacji, gdy zostanie ona rozbita. Do stworzenia takiej szyby używa się szkła hartowanego albo laminowanego. W momencie rozbicia, szkło hartowane rozsypuje się na kawałki, które mają tępe krawędzie, natomiast szkło laminowane w razie rozbicia pozostanie w jednej tafli, dzięki dwóm warstwom szkła i folii PVB. 

Szybą, która odpowiada za ochronę dobytku jest szyba antywłamaniowa. Składa się ona z dwóch warstw szkła i 3 albo 4 powierzchni folii PVB. Bardzo trudno zbić takie szyby, dlatego nie trzeba montować szpecącej kraty.

Szyby chroniące przed promieniowaniem słonecznym i brudem

Szyby przeciwsłoneczne, czyli refleksyjne posiadają różne barwy. Wierzchnia warstwa pokryta jest tlenkami metali, a jej zadaniem jest odbicie promieniowania. Dodatkowym atutem jest zaburzenie widoku na to, co dzieje się w domu – jest to utrudnienie pracy złodziejom.  

Szyby, które zapobiegają nieczystościom – to szyby samoczyszczące. Swoją funkcję zawdzięczają powłoce hydrofilowej. Promieniowanie ultrafioletowe sprawia, że zanieczyszczenia organiczne i mineralne ulegają rozpadowi, a to co z nich zostaje, jest spłukiwane przez wodę. Jednak nie pozostają żadne zacieki na powierzchni szyb, gdyż woda zostaje szybko odparowana.

Należy pamiętać, że jakiej szyby byśmy nie wybrali, to równie ważnym wyborem jest szklarz, do którego zwrócimy się z tym zleceniem. Doświadczonego fachowca w tym zakresie można znaleźć w firmie Zakład szklarski SELECT Robert Paszkowski, z siedzibą we Wrocławiu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas