Artykuł sponsorowany Co to jest projekt wykonawczy i budowlany – Lapis Artur Kamiński?

Co to jest projekt wykonawczy i budowlany – Lapis Artur Kamiński?

Projekt budowlany to obowiązkowy dokument, przygotowywany przez architekta. Natomiast wykonawczy jest dokładniejszy, tworzony w celu uszczegółowienia podstawowego konceptu. Uwzględnia on rozwiązania budowlano-konstrukcyjne, rysunki, wykaz materiałów niezbędnych do użycia przy budowie obiektu. Jeśli zależy nam na kompletnym projekcie, możemy zwrócić się do firmy Lapis Artur Kamiński.

Czym różni się projekt budowlany od wykonawczego?

Projekt budowlany przedstawia wizerunek budynku i zagospodarowanie działki. Musi być zgodny z przepisami budowlanymi i warunkami zabudowy. Taki koncept można kupić gotowy, choć nie jest to dobre rozwiązanie, gdy działka wymaga indywidualnego podejścia. Natomiast projekt wykonawczy jest dokładniejszy i w szczegółach opisuje wszystkie parametry techniczne budynku, drogi, mostu. Jest niezwykle przydatny, ponieważ poprawia estetykę obiektu, zwiększając komfort użytkowania i ogranicza koszty zakupu materiałów oraz robocizny.

Warto zlecić wykonanie obu projektów firmie, która specjalizuje się w branży, jak np. Lapis Artur Kamiński. Realizuje zlecenia dla inwestorów publicznych i prywatnych

 – mówi ekspert.

Jakie projekty budowlane i wykonawcze oferuje Lapis Artur Kamiński?

Planując inwestycję, musimy zwrócić się do specjalisty, który zajmuje się doradztwem w procesie jej realizacji. Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego warto zlecić wykwalifikowanej kadrze z Lapis Artur Kamiński, która zawsze stawia sobie jako cel nadrzędny, zadowolenie Inwestora prywatnego i publicznego. Zajmuje się konceptami takich obiektów jak.: drogi, ulice, parkingi, place, chodniki, ścieżki rowerowe, przystanki, stacje paliw i wiele innych. Tworzy projekty zagospodarowania terenu i wykonuje pomiary, przedmiary, kosztorysy ofertowe i inwestorskie. Zajmuje się także uzyskiwaniem niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji. Współpracuje z geodetami, geologami i projektantami branżowymi, więc uzyskamy pomoc na każdym etapie budowy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas