Materiał Partnera SCIA Engineer – oprogramowanie do projektowania i analizy konstrukcyjnej

SCIA Engineer – oprogramowanie do projektowania i analizy konstrukcyjnej

SCIA Engineer to niezawodne i zintegrowane oprogramowanie, które wykorzystywane jest do projektowania i analizy konstrukcyjnej różnego rodzaju projektów. Dzięki swoim rozbudowanym możliwościom może być ono wykorzystywane przy każdej praktycznie konstrukcji. Charakteryzuje się prostą i intuicyjną obsługą, czytelnym interfejsem i funkcjami, które zadowolą najbardziej wymagających użytkowników.

Modelowanie w intuicyjny sposób

SCIA Engeener pozwala na obróbkę skomplikowanych elementów w prosty i intuicyjny sposób. Może być wykorzystywane do projektowania budynków mieszkalnych, biurowców, zakładów przemysłowych oraz dróg i autostrad. Definiowanie skomplikowanych obiektów przebiega w podobny sposób, jak w programach CAD i BIM. W SCIA Engeener nie ma jednak konieczności wyszukiwania konkretnych obiektów w środowisku 3D, narzędzie to umożliwia bowiem wyszukanie interesujących danych za pomocą dostępnych licznych opcji filtrowania i zaznaczania, co ułatwia jego obsługę oraz przyspiesza pracę. Narzędzie to pozwala także na modelowanie wszystkich standardowych obciążeń, takich jak siły skupione i rozłożone, momenty oraz obciążenia termiczne. Ten program jest wyprodukowane przez biuro projektowe, które zajmowało się również samym projektowaniem konstrukcji – KGE

Siatkowanie w SCIA Engeener

Siatkowanie dostępne w SCIA Engeener gwarantuje gładkie przejście między skomplikowanymi powierzchniami i różnymi rozmiarami siatki. Dzięki temu wyniki są dużo lepszej jakości. Dodatkowo SCIA Engeener umożliwia analizę drugiego i trzeciego rzędu w każdym rodzaju konstrukcji z wybraną przez użytkownika kombinacją elementów 1D i 2D. Przy analizie narzędzie bierze pod uwagę także odkształcenia konstrukcji oraz niedoskonałości, które zostały uwzględnione przy poszczególnych elementach. SCIA Engineer pozwala także na dokładną wizualizację wyników na kształtach początkowych i zdeformowanych, dzięki czemu użytkownik ma możliwość jeszcze lepszego zrozumienia pracy całej konstrukcji. Wyniki mogą być przedstawione zarówno za pomocą wizualizacji, jak i w rozbudowanej tabeli.

Konstrukcje sprężone i raporty w SCIA Engeener

Narzędzie to umożliwia użytkownikom przeprowadzenie analizy liniowej i zależnej od czasu. Wszystko to pozwala na otrzymanie prawidłowych wyników odnoszących się do całej konstrukcji. SCIA Engeener pozwala także na tworzenie szczegółowych raportów ze wszystkimi ważnymi danymi oraz grafikami i widokami modelu. Ponadto, narzędzie to współpracuje także z oprogramowaniem Open BIM, dzięki czemu możliwa jest wymiana danych między nimi za pomocą plików IFC. Wszystko to sprawia, że SCIA Engeener to jedne z najbardziej elastycznych i solidnych rozwiązań tego typu dostępnych na rynku.

Podziel się