Artykuł sponsorowany Co powinieneś wiedzieć o instalacji gazowej w domu?

Co powinieneś wiedzieć o instalacji gazowej w domu?

Chociaż istnieje przynajmniej kilka rozwiązań na ogrzewanie domu, to jednym z najbardziej popularnych opcji okazuje się ogrzewanie domów za pomocą instalacji gazowej. Nic dziwnego, w końcu ten rodzaj instalacji wyróżnia się wieloma atutami, takimi jak możliwość bezobsługowego użytkowania, czy chociażby ekologiczność. Co powinieneś wiedzieć o instalacji gazowej w domu? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Na jaki gaz się zdecydować?


Podejmując decyzję o montażu instalacji gazowej, będziesz musiał stanąć przed jeszcze jednym wyborem, jakim jest wybór możliwości dostępu do paliwa. Pierwszą z opcji jest podłączenie się do sieci gazowej, a następnie korzystanie z gazu ziemnego, natomiast drugą możliwością jest zdecydowanie się na gaz płynny, który przechowuje się na terenie twojej działki. Praktycznie rzecz biorąc, każde z tych rozwiązań jest dobre, aczkolwiek to drugie jest związane z koniecznością regularnego uzupełniania butli. Mimo wszystko warto tutaj wspomnieć, że montaż instalacji gazowej to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż instalacje gazowe są całkowicie bezpieczne. 

Jakie wyróżniamy zalety?

Wśród zalet moglibyśmy wymienić wiele atutów, aczkolwiek jedną z największych zalet pieców gazowych jest po prostu ich bezobsługowość. To zdecydowanie w dużym stopniu wpływa na to, że wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Prace przy piecach gazowych ograniczają się zaledwie do wykonywania raz w ciągu roku przeglądu. Następnym atutem jest brak konieczności magazynowania paliwa, co zapewnia nam porządek i czystość w kotłowni.

Aczkolwiek, aby wszystko było tak fantastyczne, musimy zadbać o to, aby instalacja została wykonana poprawnie, a to się nie uda bez profesjonalnego projektu. Projektowaniem sieci gazowej (i nie tylko) zajmuje się firma Bellatrix z Bytomia. Zdecydowanie warto zapoznać się z szeroką ofertą tego przedsiębiorstwa.

Na jaki kocioł gazowy się zdecydować?

Decydując się na instalację gazową, będziemy musieli zdecydować, na jaki kocioł się zdecydować - czy to kocioł tradycyjny, czy kondensacyjny. Jeśli chodzi o ten pierwszy rodzaj - ma on otwartą komorę spalania, a to sprawia, że koniecznie musimy wydzielić dla niego osobne pomieszczenie. Natomiast jeśli chodzi o tę drugą opcję, czyli kotły kondensacyjne, wyróżniają się one dużo lepszą wydajnością, gdyż dają o wiele więcej energii przy jednoczesnym mniejszym zużyciu gazu. Aczkolwiek nie możemy zapominać o tym, aby nasz wybór został skonsultowany z fachowcem.

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, istnieje kilka informacji, o których powinniśmy wiedzieć, kiedy na przykład stoimy przed podjęciem decyzji odnośnie instalacji gazowej w domu. Jednak co jest najważniejsze - musimy koniecznie pamiętać o tym, aby wybierać jedynie profesjonalne biura projektowe, które zajmą się projektowaniem naszej instalacji od A do Z.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas