Artykuł sponsorowany Charakterystyka i zastosowania kamienia gabionowego

Charakterystyka i zastosowania kamienia gabionowego

Kamień gabionowy od kilku lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim tym, że jest przeznaczony do wypełniania metalowych koszy pełniących funkcję ogrodzenia posesji. To ciekawa alternatywa dla wykorzystywania tradycyjnej siatki ogrodzeniowej czy płotów z drewna lub metalu. Dowiedz się więcej o kamieniu gabionowym.

Ogrodzenia gabionowe – czym się charakteryzują?

Ogrodzenia gabionowe mają formę metalowych koszy, które wypełnia się kamieniem lub, rzadziej, innym materiałem, takim jak duże kawałki szkła. Co ciekawe, taki typ konstrukcji początkowo był wykorzystywany w celu umacniania przydrożnych skarp, jednak szybko dostrzeżono w nich nie tylko walory praktyczne, ale również estetyczne. Ogrodzenia gabionowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na naturalnym wyglądzie otoczenia posesji. Kamień, którym są wypełnione, współgra z ogrodową roślinnością i nie przytłacza wizualnie. Jest również niezwykle uniwersalny, dlatego dobrze sprawdzi się zarówno przy domach wykończonych w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Do zalet kamienia gabionowego należy także to, że tworzy skuteczną barierę akustyczną, co wynika z jego nieregularnego kształtu. Jeśli więc mieszkasz w ruchliwej okolicy, taki typ ogrodzenia może okazać się bardzo praktyczny. Gabiony zapewniają ponadto poczucie prywatności w ogrodzie, ponieważ chronią przed wzrokiem postronnych osób. Są przy tym bardzo estetyczne, dlatego cieszą się tak dużą popularnością inwestorów.

Kamienie do gabionów – gdzie je kupować?

Jeśli planujesz stworzenie ogrodzenia gabionowego, warto poświęcić nieco uwagi wyborowi odpowiedniego kamienia, który wypełni metalowe kosze. Jest on dostępny w różnych frakcjach, dlatego możesz go dobrać do swoich upodobań estetycznych. Pamiętaj jednak, że elementy nie mogą być zbyt drobne, aby nie wysypały się z metalowej konstrukcji. Ciekawy efekt daje użycie kamieni o różnych wielkościach.  Możesz je kupić między innymi w firmie LUX-MAR z siedzibą w Tłuszczu. To dostawca kamienia ogrodowego oraz wykonawca ogrodzeń z różnych materiałów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas