Artykuł sponsorowany Blachodachówka – dobra alternatywa dla pokryć ciężkich?

Blachodachówka – dobra alternatywa dla pokryć ciężkich?

Blachodachówka od lat należy do najpopularniejszych materiałów, jeżeli chodzi o pokrycia dachowe. Niemniej jednak trzeba wyraźnie podkreślić, że unowocześnienie procesów produkcyjnych spowodowało, że obecnie mamy do czynienia z zupełnie innym produktem niż chociażby kilkanaście lat temu. Blacha dachowa kusi przede wszystkim doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Jednakże, czy stanowi dobrą alternatywę dla pokryć ciężkich?

Właściwości blachodachówki

Obecnie blachodachówki produkowane są w dwóch wariantach. Chodzi o oczywiście modele w pełnych arkuszach, ciętych na zadany wymiar, które świetnie sprawdzają się przy dachach dwuspadowych oraz o blachodachówki modułowe, przeznaczone na bardziej skomplikowane konstrukcje. Bez względu na typ, blacha dachowa składa się z rdzenia oraz powłok ochronnych wykonanych z poliestru lub poliuretanu, które gwarantują świetną stabilność kolorystyczną. To właśnie od nich zależą czynniki związane z wytrzymałością na wpływ warunków atmosferycznych. Producenci stawiają także na estetykę i maksymalne upodobnienie swojego produktu do dachówek ceramicznych. Powoduje to, iż z dalszej odległości, w zasadzie bardzo trudno określić, z jakim pokryciem mamy do czynienia. Wszystkie blachodachówki należą do rodziny pokryć lekkich, których waga oscyluje w granicach 4,5 km/m2.

Inwestorzy zyskują zatem możliwość zamówienia więźby o mniejszych przekrojach, czyli prościej rzecz ujmując – tańszej. Blachy dachowe wytwarza się w kilkudziesięciu kolorach. Ułatwia to indywidualną aranżację oraz sprawia, że pokrycia te dobrze wyglądają zarówno na budynkach klasycznych, jak i nowoczesnych. Dzięki stosowanym rozwiązaniom systemowym proces montażu przebiega niezwykle sprawnie. Czy zatem blachodachówka może być postrzegana jako alternatywa dla pokryć konwencjonalnych?

Blachodachówka – kiedy warto się na nią zdecydować?

Nowoczesne blachodachówki w niczym nie ustępują dachówkom ceramicznym i betonowym. Niemniej jednak, ze względu na specyfikę wykorzystanego materiału zasadniczego trzeba liczyć się z pewnymi cechami charakterystycznymi. O czym mowa? Blachodachówka może okazać się nieco uciążliwa w przypadku domów wielokondygnacyjnych z poddaszem użytkowym. Podczas opadów deszczu uderzające o powierzchnię krople, z pewnością będą słyszalne. Problem ten w zasadzie traci na znaczeniu, jeżeli chodzi o domy parterowe. Szczelność pokryć blaszanych w ogromnej mierze zależy od właściwego montażu. Aby zagwarantować sobie jak najlepsze rezultaty, zaufać trzeba w tej kwestii najbardziej renomowanym wykonawcom.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma prowadzona przez Jakuba Walkowiaka, która dzięki swojej rzetelności oraz dotrzymywaniu terminów zleceń, wyrobiła sobie opinię jednej z najlepszych w skali regionu. Blachodachówka może być zatem alternatywą dla dachówek klasycznych, choć nie należy rozpatrywać jej w kategoriach zamiennika w skali 1:1. Materiał ten, zresztą jak każde rozwiązanie, niesie ze sobą określony zbiór zalet oraz wad. Z punktu widzenia klienta ostatecznego, najważniejsza jest ich pełna świadomość.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas