Artykuł sponsorowany Na co warto zwrócić uwagę, wybierając blachodachówkę?

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając blachodachówkę?

Blachodachówka jest bardzo popularna. Wiele osób wybiera ją przy budowie nowych domów. Jest też często wykorzystywana podczas wymiany dachu. Dachówka z blachy charakteryzuje się specyficznym tłoczeniem. Przypomina klasyczną ceramiczną dachówkę. Wykonana jest jednak z innego materiału. Różni się też pod względem formy poszczególnych elementów. Zwróć uwagę na kilka ważnych czynników.

Z jakiego materiału może być wykonana blachodachówka?

Blachodachówka jest dużo lżejsza i tańsza od ceramicznych dachówek. Z drugiej jednak strony jest mniej wytrzymała. Nie zapewnia też tak dobrej izolacji akustycznej. Dachbor Zakład remontowo-budowlany Eugeniusz Borowiec przypomina, że blachodachówka jest zwykle wykonana ze stalowej blachy, odpowiednio profilowanej. Jest ocynkowana z dwóch stron. Pokryta jest kilkoma warstwami lakieru. Na jej wytrzymałość wpływają następujące czynniki: grubość rdzenia ze stali oraz rodzaj i grubość powłoki. Może być wykonana z PVDF, poliestru lub poliuretanu. Dzięki temu blachodachówka wykazuje dużą odporność na promienie UV i uszkodzenia mechaniczne. Jest też odpowiednio zabezpieczona przed korozją.

Nowoczesna blachodachówka zwykle pokryta jest posypką ceramiczną lub mineralną. Odpowiednio zabezpiecza się ją warstwą akrylową. Dzięki jest bardziej wytrzymała od tradycyjnego odpowiednika. Zapewnia lepszą izolację akustyczną. Jest jednak od niego cięższa. Musisz też za nią więcej zapłacić.

Kształt i kolor blachodachówki

Blachodachówka wyróżnia się specyficznym tłoczeniem. Zwykle wysokość przetłoczenia kształtuje się na poziomie 37-57 mm. Ten czynnik wpływa nie tylko na walory estetyczne, ale również parametry mechaniczne. W ten sposób blacha staje się sztywniejsza. Nie musimy jej montować na pełnym poszyciu. Wystarczy ją zainstalować na odpowiednim ruszcie wykonanym z kontrłat i łat. Fachowcy stosują również folię wstępnego krycia. Dzięki dodatkowym tłoczeniom wentylacja dachu jest zdecydowanie lepsza.

Przytłoczenia blachy występują w rozmaitych kształtach. Dlatego blachodachówka może przypominać tradycyjne dachówki ceramiczne lub drewniane gonty. Jest prawidłowo zabezpieczona kilkoma warstwami lakieru. Dlatego występuje w szerokiej gamie kolorystycznej.

Blachówka sprawdzi się doskonale na stromych dachach o kącie nachylenia powyżej 9 stopni. Jeśli będzie pokryta posypką mineralną, można ją zainstalować na dachach o kącie nachylenia minimum 12 stopni. Górna granica wynosi 90 stopni.

Blachodachówka dostępna jest w dwóch formach: arkuszy i modułów. Popularni producenci oferują nie tylko pokrycia, ale też wszystkie niezbędne akcesoria. Blachodachówka jest objęta długoletnią gwarancją.

Opracowanie:

Dachbor Zakład remontowo-budowlany Eugeniusz Borowiec

Opole , Asnyka 1 lok. 7

  • tel. 604 550 134

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas