Artykuł sponsorowany Beton komórkowy do budowy ścian domu jednorodzinnego

Beton komórkowy do budowy ścian domu jednorodzinnego

Inwestorzy budowy domów jednorodzinnych zawsze zwracają uwagę na koszty oraz jakość materiałów budowlanych. Poszukiwane są przez nich takie wyroby, które będą tanie oraz wytrzymałe. W przypadku wznoszenia ścian gwarancją tego jest beton komórkowy. Nie tylko uproszcza proces stawiania konstrukcji pionowych, ale także zapewnia dobre własności izolacyjne. Dlaczego jeszcze warto wybierać go na ściany domów jednorodzinnych?

Szerokie zastosowanie

Beton komórkowy wybierany jest między innymi dlatego, że jest uniwersalny w zastosowaniu. Można z niego tworzyć zarówno ściany jedno, jak i wielowarstwowe. Mowa o konstrukcjach pionowych nośnych, a także o tych działowych. Beton szerokie zainteresowanie zawdzięcza m.in. dzięki swojej lekkości oraz kształtom (beton ma wyprofilowane uchwyty montażowe). Pozwala on zatem na błyskawiczne stawianie ścian niezależnie od dobranego systemu docieplania. Podkreślić warto to, że bloczki betonowe łatwo wykańcza się wełną mineralną, pianką PUR czy styropianem.

Wysokie parametry techniczne

Kolejną zaletą betonu komórkowego przy stawianiu ścian domów jednorodzinnych jest to, że jest on niebywale wytrzymały. Można z jego użyciem tworzyć budynki wielopokoleniowe oraz wielokondygnacyjne. Świetnie wytrzymuje on bowiem działanie mrozu, wahania temperatur, a także wilgoć. Najlepsi producenci bloczków z betonu komórkowego gwarantują także wyroby w wysokich klasach dotyczących odporności na ściskanie czy obciążenia statyczne.

Dobre własności izolacyjne

Beton komórkowy cechuje się tym, iż cała jego struktura jednakowo przewodzi ciepło. Nie jest ono zatem blokowane w głębszych warstwach materiału – rozchodzi się poziomo i pionowo. Mimo tego beton jest świetnym izolatorem. Ciepło zatrzymywane jest bowiem w specjalnych porach, które tworzy się z wykorzystaniem środków porotwórczych. Masa, z której powstaje prefabrykat betonowy, jest dzięki temu odporna na straty ciepła. 

Przyjemny mikroklimat wnętrz

Dużą zaletą betonu komórkowego jest to, że stanowi materiał budowlany proekologiczny. Tworzony jest bowiem na bazie naturalnych surowców, które nie wymagają zastosowania sztucznych substancji ulepszających. Dzięki temu ściany domów pozbawione są toksyn. Naturalny skład sprzyja także lepszemu oddychaniu betonu. To zaś wpływa na tworzenie się przyjemnego mikroklimatu wnętrz.

Idealny dla domów standardowych oraz energooszczędnych

Ściany z bloczków betonu komórkowego mogą być tworzone w przypadku domów standardowych oraz tych energooszczędnych, a nawet pasywnych (standardy NF 40 i NF 15). Jak już bowiem wspomniano materiał idealnie współgra z różnymi systemami dociepleń oraz z nowoczesnymi technologiami. Beton komórkowy idealnie sprawdza się np. z elewacjami wentylowanymi oraz z ogrzewaniem podłogowym.

Stosunkowo niska cena

Duża liczba inwestycji budowy domów jednorodzinnych w Polsce sprawia, że materiały budowlane tanieją. Wysoki popyt na beton komórkowy obniża jego cenę, czego dowodem jest współpraca z takimi składami materiałów budowlanych jak z firmą STC-2 z miejscowości Skawina. Takie przedsiębiorstwa często współpracują z ekipami budowlanymi, które hurtowo wykupują beton. Liczyć mogą one na rabaty przy zakupach materiałów, a niekiedy mogą one klientom zaproponować korzystne ulgi w opodatkowaniu swoich usług (preferencyjny 8-procentowy VAT). 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas