Materiał Partnera Zakupy w markecie czy składzie budowlanym?

Zakupy w markecie czy składzie budowlanym?

Kiedy planujemy budowę domu albo remont mieszkania lub innej nieruchomości, musimy koniecznie zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne nam materiały. Nie każdy jednak wie, gdzie można je zakupić. Markety budowlane są obecnie bardzo popularne i wiele osób kieruje swoje kroki właśnie tam, kiedy muszą kupić różnego rodzaju materiały budowlane. Ale niekoniecznie jest to najlepszy wybór dla kogoś, kto chce otrzymać fachową poradę oraz nie wydać zbyt dużo pieniędzy na budowę.

Wady marketów budowlanych

Jak mówi nam ekspert z firmy Krak-Cem, markety budowlane kuszą niskimi cenami i szerokim asortymentem. Jednak jest to tylko pozorne, ponieważ nie zawsze zakupy w marketach budowlanych okazują się najlepszymi pomysłem. Dlaczego? Markety budowlane mają sporo wad!

Przede wszystkim, w marketach budowlanych nie pracują tylko osoby, które doskonale znają się na materiałach czy technice budowlanej. Praktycznie każdy może pracować w markecie budowlanym, nie jest wymagane żadne doświadczenie ani wykształcenie kierunkowe. Niestety nie jest to najlepsze dla klientów, którzy bardzo często przecież potrzebują profesjonalnej porady. W markecie budowlanym nie mogą na nią liczyć, ponieważ pracownicy zazwyczaj nie wiedzą wiele więcej od nich. Dlatego, jeśli ktoś potrzebuje pomocy w markecie z materiałami budowlanymi, to zazwyczaj jest skazany sam na siebie, co czasami może okazać się niestety niekorzystne, ponieważ łatwo popełnić błąd i wybrać nieodpowiednie rozwiązania.

Chociaż markety mają rozbudowaną ofertę, to w rzeczywistości nie jest ona aż tak bogata, jak mogłoby się nam wydawać. Często okazuje się, że w jakimś markecie brakuje konkretnych wkrętów, gładzi albo kleju budowlanego, co wiąże się z koniecznością odwiedzania kilku marketów, aby zakupić wszystkie potrzebne materiały. Do tego dochodzą ceny - chociaż często można znaleźć promocje, to nie ma możliwości uzyskania stałego rabatu. Odpowiedzią na te wszystkie problemy są składy budowlane!

Zalety składów budowlanych

Składu budowlane mają szereg zalet. Przede wszystkim są one prowadzone przez osoby, które mają szeroką wiedzę na tematy technicznie, dzięki czemu można zawsze liczyć na profesjonalne doradztwo, pomoc w wyborze odpowiedniej technologii, a nawet uzyskać informacje na temat najlepszych fachowców z zakresu budownictwa czy dekarstwa.

Składy budowlane oferują swoim stałym klientom bardzo atrakcyjne promocje cenowe. Nawet jeśli nie masz firmy, to  w hurtowni materiałów budowlanych możesz uzyskać stały rabat na swoją budowę lub remont. Dzięki temu sporo możesz zaoszczędzić! 

Opracowanie:

Krak-Cem

Kraków , Władysława Łokietka 177

Podziel się