Artykuł sponsorowany Automatyczna brama wjazdowa luksus czy wygoda użytkowania?

Automatyczna brama wjazdowa luksus czy wygoda użytkowania?

Automatyczna brama wjazdowa jest obecnie trendem, który coraz chętniej decydujemy się stosować na terenie naszej posesji zarówno prywatnej, jak i służbowej. Wzrost zainteresowania mechanizmem automatyki bram wiąże się niewątpliwie zarówno z chęcią zaakcentowania korzystania przez z nas z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, jak i podniesienia komfortu użytkowania bramy. Na czym polega istota działania bram automatycznych?

Automatyczna brama wjazdowa to przede wszystkim luksus obsługiwania jej z poziomu auta, czy też domu bez konieczności wychodzenia z pomieszczenia. Obecnie na rynku automatyki bram spotykane są zarówno bramy wjazdowe obsługiwane na pilota, jak i bramy z funkcją furtki otwierane automatycznie (zdalnie), które umożliwiają pieszym wejście na teren posesji poprzez częściowe otwarcie się.

Zalety bramy automatycznej, jakie rozwiązanie wybrać?

Zauważalną korzyścią, widoczną już w parę chwil po zamontowaniu automatycznej bramy, jest możliwość sterowania bramą na odległość. Dzięki temu rozwiązaniu poprawia się również bezpieczeństwo nasze, jak i naszego majątku. Dzięki możliwościom technologicznym można mechanizm automatyczny bramy połączyć z systemem monitorowania posesji, podnosząc jeszcze bardziej ochronę przeciw atakom wandalizmu na terenie naszej działki.

Na rynku automatyki bram spotykane są zarówno bramy rozwierane, jak i przesuwne. W zależności od wielkości naszej działki, miejsca położenia bramy wjazdowej można zastosować:

  • ·Bramę skrzydłową – gdy dysponujemy małym metrażem lub zależy nam na efektownym rozwiązaniu technologicznym

  • Bramę przesuwną – jedną z popularniejszych ze względu na dość niskie koszty produkcji i montażu.

Automatyka bram wjazdowych a bezpieczeństwo

Bramy skrzydłowe mogą być jedno- lub dwuskrzydłowe, a z kolei bramy przesuwne bywają samonośne lub na tzw. rolkach (szynowe). Wybór odpowiedniego sposobu otwierania automatycznej bramy, lepiej powierzyć specjalistycznej firmie, zajmującej się na co dzień konstruowaniem bram automatycznych, takie jak firma Master-Paps. Dzięki temu nie tylko zostanie dobrany system sterowania bramą do naszych możliwości inwestycyjnych, ale przede wszystkim będziemy mogli zaprojektować bramę wjazdową praktycznie od postaw, wraz z szeregiem dodatkowych udogodnień.

Montując bramę automatyczną, poza funkcją oczywistą, jaką jest automatyczne otwieranie się bramy, można umieścić specjalne czujki bezpieczeństwa, które w sytuacji zagrożenia – przeszkody na swym torze ruchu – zatrzymają ruch, bądź zmienią go na przeciwny, chroniąc dobytek, zwierzęta czy też dzieci przed doznaniem poważnego urazu ciała.

Istotą długiego i bezpiecznego użytkowania bramy z systemem automatycznego otwierania jest właściwy jej montaż, poprawne posadowienie. Powinno ono uwzględniać warunki szczególne posesji, na której będzie montowane, szczególnie dbając o właściwy dobór kątów nachylenia bramy w stosunku do podłoża, aby mechanizm bramy działał bez zarzutów przez wiele lat.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas