Materiał Partnera Automatyczna brama wjazdowa - zalety, montaż i konserwacja

Automatyczna brama wjazdowa - zalety, montaż i konserwacja

Brama wjazdowa to obowiązkowe wyposażenie na posesji. Każdy właściciel bramy z tradycyjnym, ręcznym mechanizmem, zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak uciążliwe może być każdorazowe otwieranie i zamykanie jej – szczególnie, gdy warunki atmosferyczne nie są sprzyjające lub gdy posiadamy posesję, ulokowaną przy ruchliwej ulicy. Na szczęście obecnie na popularności zyskuje automatyka bramowa, która jeszcze niedawno kojarzyła się z pewnym luksusem. Dziś automatyczne systemy do bram dostępne są na rynku w przystępnych cenach. Przyjrzyjmy się zatem korzyściom, wynikającym z tego rozwiązania. 

Bezpieczeństwo i komfort

Automatyczne bramy wjazdowe to nie tylko wygoda, ale również zwiększone bezpieczeństwo. Zapobiegamy wówczas możliwości kradzieży naszego samochodu, podczas gdy my otwieralibyśmy bramę. Ponadto, jak zostało wspomniane, jest to znacznie bardziej bezpieczna opcja – zarówno dla nas, jak i dla innych kierowców – jeśli nasza posesja znajduje się przy ruchliwej ulicy. Bramę automatyczną znacznie trudniej otworzyć z zewnątrz, a więc stanowi ona dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualnym włamaniem. Nie musimy przy tym martwić się, że automatyczne skrzydło zrobi krzywdę naszemu dziecku lub zwierzęciu – wiele systemów wyposażonych jest w blokadę, uruchamianą w razie natrafienia na przeszkodę. 

Nie należy zapominać jednak o zwiększonym komforcie, na który możemy liczyć, inwestując w bramę automatyczną. Brak konieczności każdorazowego wysiadania z samochodu w celu otwarcia lub zamknięcia bramy stanowi ogromne ułatwienie i oszczędność czasu. 

O czym należy pamiętać?

System automatyczny możemy zastosować zarówno w przypadku bram skrzydłowych, jak i przesuwnych. Bierzemy tu jednak pod uwagę różne czynniki podczas wyboru konkretnego napędu do bramy. W przypadku bramy skrzydłowej ważna jest nie tylko szerokość skrzydeł, ale również ich wypełnienie czy kąt otwarcia. Za to przy wyborze napędu do bramy przesuwnej, kluczową kwestią jest szerokość konstrukcji, a także ciężar wrót. Sam montaż warto natomiast powierzyć profesjonaliście – na przykład z firmy Bonus.

Aby nasza automatyczna brama służyła nam bezawaryjnie przez wiele lat, musimy także pamiętać o odpowiedniej konserwacji. Warto sprawdzać stan listwy zębatej – szczególnie w trakcie zimy. Problemy bywają wynikiem głównie warunków atmosferycznych. Nagromadzony śnieg czy błoto to częste przyczyny niedomykania bramy.

Opracowanie:

Bonus PUH

Wejherowo , Gulgowskiego 10

Podziel się