Materiał Partnera Aranżacja tarasu a wybór kostki brukowej

Aranżacja tarasu a wybór kostki brukowej

Budując dom, często zapominamy o tym, jak ważne jest ładne i praktyczne zagospodarowanie terenu wokół niego. Skupiamy się przede wszystkim na elewacji i wnętrzu nowego gniazdka. Pamiętajmy jednak, żeby zadbać także o podjazd, ogród i taras – w końcu wiosną i latem to właśnie na zewnątrz toczy się życie rodzinne. Jaka kostka brukowa najlepiej sprawdzi się na tarasie? Poznaj nasze wskazówki.

Kostka brukowa znakomicie sprawdza się jako nawierzchnia podjazdu, ogrodowych alejek i tarasu, jednak nie spełnia wyłącznie funkcji użytkowej – stanowi także istotny element dekoracyjny, który razem z roślinnością i ogrodzeniem jest wizytówką posesji. Dlatego decydując się na konkretną kostkę brukową, warto zwrócić uwagę na jej walory wizualne. Jak dopasować kostkę do stylu, w jakim planujemy zaaranżować tarasową przestrzeń? Podpowiadamy.Taras minimalistyczny

Jeśli preferujemy nowoczesną estetykę, postawmy na kostkę brukową w modnych odcieniach szarości. Możemy zdecydować się na minimalizm i wybrać jeden kolor kostki lub postawić na połączenie grafitu z jasnym odcieniem szarości. Kostka może zostać ułożona w modne, geometryczne wzory, które znakomicie wpisują się w nowoczesne wzornictwo. Wysokiej jakości kostkę brukową, płyty, obrzeża, palisady, krawężniki i ogrodzenia znajdziemy w ofercie renomowanej firmy L-Bruk w Bydgoszczy.

Taras klasyczny

Jak powinien wyglądać taras wielbicieli eleganckiej klasyki? W tej sytuacji warto sięgnąć po kostkę brukową o ciepłej, beżowej barwie. Egzamin zdadzą również odcienie brązu i miedzi. Pamiętajmy, żeby do kostki brukowej dobrać meble ogrodowe w podobnym odcieniu i zadbać o dekoracyjne oświetlenie, dzięki któremu na tarasie zapanuje wyjątkowa atmosfera.

Płyty

Znakomitym wyborem są także płyty, które fantastycznie sprawdzą się na tarasie. Wysokiej jakości płyty betonowe mogą z powodzeniem imitować fakturą i kolorem naturalne drewno. Tego typu płyty to idealny wybór, jeśli marzymy o tarasie utrzymanym w skandynawskim lub rustykalnym stylu. Warto podkreślić, że imitujące drewno płyty są niezwykle trwałe i solidne.

Warto przemyśleć wybór kostki brukowej na taras. Zwróćmy uwagę nie tylko na jej walory funkcjonalne, ale także estetykę. Kostki brukowe, które znajdziemy obecnie na rynku, wyróżniają się atrakcyjnym wzornictwem oraz mnogością kolorów i kształtów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że bez trudu znajdziemy produkt, który idealnie sprawdzi się na naszym tarasie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas