Materiał Partnera Zastosowanie tlenu w kosmetyce

Zastosowanie tlenu w kosmetyce

Najskuteczniejszymi zabiegami kosmetycznymi są te, które wykorzystują naturalne procesu organizmu oraz naturalne środki. Tlen jest nam potrzebny do życia – bez niego nie bylibyśmy w stanie funkcjonować – ale sprawdza się również w kosmetyce, gdzie dzięki nowoczesnym technologiom może być wykorzystywany na różne sposoby. W artykule przybliżamy najważniejsze z nich.

Zabiegi z użyciem tlenu

Tlen to najważniejszy dla ludzi składnik powietrza. Bez niego nasz organizm nie byłby w stanie funkcjonować, dlatego tak ważne jest dostarczanie go w odpowiednich ilościach – między innymi poprzez aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Jego dobroczynne właściwości mogą być też wykorzystywane w kosmetyce, gdzie tlen stanowi podstawę rozmaitych zabiegów.

Jednym z nich jest oxybrazja, czyli nowoczesna metoda rewitalizacji skóry z użyciem tlenu. Zabieg ten jest polecany szczególnie osobom z cerą wrażliwą, alergiczny czy naczyniową i polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka poprzez jednoczesną aplikację tlenu oraz strumienia soli fizjologicznej. Celem jest tu pobudzenie odbudowy włókien kolagenowych, co korzystnie wpływa na elastyczność skóry i naczyń włosowatych. Dezynfekcja za pomocą tlenu pozwala natomiast zahamować rozwój trądziku. Sól fizjologiczna stanowi sterylny roztwór chlorku sodu o stężeniu 0,9%, który łagodzi stany zapalne, nawilża i zmiękcza skórę.

Infuzja tlenowa to metoda skutecznego rozprowadzania kosmetyków. Podczas zabiegu wykorzystywane jest ciśnienie o wartości 1 bar, ponieważ wyższe spowodowałoby odbicie się cząsteczki kosmetyku od skóry, zamiast pozostać na jej powierzchni. Dodatkową zaletą tej metody jest jednoczesne dotlenienie skóry podczas rozprowadzania preparatów. Z użyciem tlenu przeprowadzany może być również tak zwany masaż tlenowy. Zapewnia on relaks przy jednoczesnym oddziaływaniu na naszą skórę; między innymi dotlenia, ujędrnia oraz poprawia regeneracje komórek.

Wyposażenie salonu kosmetycznego

Zastosowanie nowoczesnych metod w kosmetyce wymaga użycia odpowiednio przystosowanego do tego urządzenia. Musi być ono nie tylko sprawne, ale również bezpieczne. Ze względu na charakter miejsca, jakim jest salon kosmetyczny, znaczenie ma ponadto przestrzeń, którą zajmuje sprzęt kosmetyczny. W ofercie firmy Aycom znajdziemy aparaty, które możemy wykorzystać do wszystkich trzech zabiegów tlenowych: oxybrazji, infuzji tlenowej oraz masażu tlenowego. Dwa ostatnie mogą być przeprowadzane dzięki specjalnej dyszy dołączonej do głównego urządzenia. Same urządzenia do oxybrazji mogą być zasilane tlenem z certyfikowanej butli lub  przy pomocy sprężarki powietrza. Szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem dla salonu kosmetycznego może być specjalistyczne urządzenie przeznaczone zarówno do zabiegów tlenowych, jak i karboksyterapii – kolejnej nowoczesnej metody wykorzystującej dwutlenek węgla.

Opracowanie:

Aycom Niewojt Sp.j.

Warszawa , Żupnicza 17

Podziel się