Materiał Partnera Na czym polega karboksyterapia i jakie urządzenia służą do przeprowadzenia zabiegu?

Na czym polega karboksyterapia i jakie urządzenia służą do przeprowadzenia zabiegu?

Gabinety i salony kosmetyczne przeprowadzają wiele rozmaitych zabiegów, które mają poprawić nasz wygląd, zdrowie i samopoczucie. Jednym z ciekawych zabiegów jest karboksyterapia, czyli infuzja medycznego dwutlenku węgla. Dzięki karboksyterapii możemy pozbyć się np. cieni pod oczami lub zredukować blizny. Na czym konkretnie polega ten zabieg, w czym pomaga oraz jakich urządzeń używa się do jego przeprowadzenia?

Karboksyterapia – co to takiego?

Jak zostało wspomniane na wstępie, zabieg karboksyterapii to infuzja medycznego dwutlenku węgla. Do zabiegu wykorzystuje się dwutlenek węgla podawany z certyfikowanej butli, a ilość aplikowanego gazu jest odmierzana. Dwutlenek węgla może być podawany podskórnie oraz śródskórnie za pomocą insulinówki, czyli bardzo cienkiej igły. Karboksyterapia powoduje natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu zwiększa się przepływ krwi. To przyczynia się do poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek. Zabieg ten stymuluje także produkcję kolagenu.

W czym pomaga karboksyterapia?

Zabieg karboksyterapii pomaga przede wszystkim w zwalczaniu cieni pod oczami, a także blizn oraz zmarszczek. Ponadto zabieg ten mechanicznie rozbija złogi tłuszczowe. Karboksyterapia przyczynia się również do skrócenia włókien kolagenowych, a co za tym idzie, zwiększa się sprężystość skóry. Warto zaznaczyć, że zmiany widoczne są niemalże od razu po zabiegu i można je porównać nawet z zabiegami operacyjnymi.

Iniekcja dwutlenku węgla wpływa też na komórki tłuszczowe, ponieważ CO2 częściowe zamienia się w kwas węglowy i rozpuszcza je. Dzięki temu możemy zmniejszyć ilość tłuszczu w organizmie i wymodelować sylwetkę. Zabieg karboksyterapii nie jest szkodliwy, ponieważ dwutlenek węgla wydalany jest z ciała naturalnie, ponieważ jest końcowym produktem wymiany gazowej.

Jakie urządzenia służą do przeprowadzania zabiegu karboksyterapii?

By móc wykonać zabieg karboksyterapii, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Takim może być aparat CRISS CARBO oraz CRISS CARBO-OXY. Urządzenia te produkuje firma Aycom Niewojt z Warszawy. Oba aparaty służą do karboksyterapii z podgrzewanym, medycznym dwutlenkiem węgla. Urządzenie CRISS CARBO wykorzystywane jest do karboksyterapii w wersji stolikowej, natomiast CRISS CARBO-OXY umożliwia przeprowadzenie np. zabiegów karboksyterapii oraz oxybrazji.

Wspomniane urządzenia do karboksyterapii umożliwiają regulację przypływu CO2, podgrzewanie gazu, odpowietrzanie, kontrolowanie ciśnienia oraz filtrowanie. Aparat CRISS CARBO-OXY ma kilka trybów działania. Wyróżniamy oprogramowanie dla osób początkujących, czyli tryb inteligentny oraz oprogramowanie dla użytkowników zaawansowanych, czyli tryb ekspercki. W trybie inteligentnym urządzenia samo dobiera parametry zabiegu, natomiast w eksperckim możemy sami je zmieniać.

Opracowanie:

Aycom Niewojt Sp.j.

Warszawa , Żupnicza 17

Podziel się