Materiał Partnera Sterylizator w salonie fryzjerskim ? Bezwzględna konieczność, czy wymysł sanepidu?

Sterylizator w salonie fryzjerskim ? Bezwzględna konieczność, czy wymysł sanepidu?

Salon fryzjerski, aby cieszył się uznaniem klientów, nie tylko powinien pięknie wyglądać, mieć ciekawą aranżację, pomysł na siebie poza oczywistymi elementami wystroju, ale przede wszystkim musi spełniać surowe wymogi sanitarne i epidemiologiczne. Higiena w salonie fryzjerskim, jak i innych punktach świadczących usługi gdzie istnieje duże ryzyko przerwania ciągłości skóry to podstawa.

Drobnoustroje i bakterie chorobotwórcze występują wszędzie, zarówno w powietrzu, na przedmiotach codziennego użytku oraz również na skórze człowieka i wszelkich organizmów żyjących. Nie bez powodu piszemy tu o tym, przy okazji omawiania konieczności posiadania sterylizatorów w salonie fryzjerskim. Gdyż jak wskazują statystyki, wciąż gros osób, zarówno pracowników, jak i klientów nie jest świadoma zagrożeń czyhających na nich w punktach, takich jak salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Sterylizator gwarancja bezpieczeństwa dla pracownika i klienta

O ile coraz więcej osób przykłada uwagę do sposobu wykonywania usług w gabinetach kosmetycznych, o tyle w zakładach fryzjerskich sprawa jest z nieznanych przyczyn bagatelizowana. O konieczności dbania o bezpieczeństwo własne (salonu fryzjerskiego i pracowników) mówi art. 16 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, który wyraźnie narzuca stosowanie odpowiednich czynności, procedur chroniących ludzi przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi w przypadku ryzyka naruszenia ciągłości tkanek.

Ochrona przed chorobami i podrażnieniami skóry

Pomocne w utrzymaniu właściwego poziomu higieny w salonie fryzjerskim wynikającemu z ustawy, jak podkreślają specjaliści z hurtowni fryzjerskiej HAIRS, są sterylizatory, czyli urządzenia bakteriobójcze całkowicie bezpieczne dla przyborów fryzjerskich. Zwykła pielęgnacja polegająca na myciu akcesoriów fryzjerskich pod bieżącą wodą z użyciem detergentów nie jest wystarczającym zabezpieczeniem. Profesjonalni dostawcy urządzeń do sterylizacji podkreślają wyraźnie, iż nie chodzi tu nie tylko o skuteczne zapobieganie groźnym chorobom bakteryjnym, grzybiczym, czy też wirusowi HIV oraz HBV, ale również podrażnieniom skóry wywołanym środkami użytymi do czyszczenia przyborów fryzjerskich. Profesjonalne sterylizatory fryzjerskie dzięki naświetlaniu akcesoriów promieniowaniem ultrafioletowym zmieniają strukturę kwasów nukleinowych, dlatego działają bakteriobójczo nawet na formy wegetatywne drobnoustrojów – nie do usunięcia podczas „zwykłego mycia”.

Podsumowując, względy zdrowotne i bezpieczeństwa, w trosce o dobro naszych klientów, zakup wysokiej jakości, sprawdzonych marek sterylizatora fryzjerskiego to absolutna konieczność w każdym salonie fryzjerskim.

Podziel się