Artykuł sponsorowany Standardowe i dodatkowe wyposażenie kwasowni

Standardowe i dodatkowe wyposażenie kwasowni

Produkcja pieczywa i różnego rodzaju wypieków wymaga zastosowania specjalnych urządzeń. Jest to szczególnie istotne dlatego, że wyroby powstają z reguły na dużą skalę, a w dodatku nie można pozwolić na to, aby klienci dostali chleb czy ciasta niespełniające ich oczekiwań. Co powinno zatem zawierać wyposażenie jednej ze stref w piekarni – kwasowni? Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć.

Czym charakteryzuje się kwasownia?

Kwasownia jest zwana również fermentownią. Nazwa pochodzi od jej zastosowania – w strefie tej zachodzi proces fermentacji przygotowanych wcześniej kęsów ciasta. Jakość wypieków zależy zarówno od użytych składników, jak i od korzystnego przebiegu kolejnych etapów produkcji. Fermentowanie jest zatem bardzo ważne, dlatego też do jego przeprowadzania w kwasowni warto używać profesjonalnego sprzętu.

Przydatne wyposażenie kwasowni

Aby proces fermentowania był skuteczny, musi być przeprowadzany w odpowiednich warunkach. Można je zapewnić za pomocą specjalnych urządzeń. Zalicza się do nich komorę fermentacyjną. Maszyna ta jest sterowana automatycznie, dzięki czemu łatwo zapewnić masie na wypieki optymalne właściwości otoczenia. Wysokiej jakości wyposażenie kwasowni pozwala również na kontrolowanie całego procesu, co pomaga uzyskać jeszcze lepszy efekt końcowy. Osiąga się to za pomocą oświetlenia oraz przeszkleń. Wybór odpowiednich parametrów jest kluczowy dla produkcji wypieków wysokiej jakości.

Nowoczesne maszyny do fermentacji

Przemysł piekarniczy stale się rozwija, a na rynek wprowadzane są coraz nowsze rozwiązania, które usprawniają proces produkcji wypieków. Bardzo przydatne okazują się być specjalistyczne fermentatory oferowane na przykład przez firmę BakerLink. Są one nazywane również żurownikami lub pszennikami – pierwsze wymienione urządzenia są przeznaczone do mąki żytniej, a drugie do pszennej. Odpowiadają one za fermentację w optymalnych warunkach. Te nowoczesne maszyny pozwalają dostosować temperaturę wedle zapotrzebowania, mogą zatem zarówno chłodzić, jak i podgrzewać. Do standardowych elementów fermentatorów mąki można zaliczyć panel sterowania, różnego rodzaju czujniki (na przykład temperatury) czy odpowietrzniki. Możliwe jest również skorzystanie z wyposażenia dodatkowego, takiego jak dozowniki wody, czy system automatycznego czyszczenia zbiorników. Korzystanie z nowoczesnych urządzeń wysokiej jakości przynosi z reguły korzyści w postaci szybszej pracy i bardziej zadowalających wyników, warto się zatem zdecydować na kupienie ich do swojej piekarni.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas