Artykuł sponsorowany Nowocześnie o laboratoriach. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab

Nowocześnie o laboratoriach. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab

Targi EuroLab to jedna z wiodących, krajowych imprez o charakterze biznesowo-naukowym, skierowana do przedstawicieli branży laboratoryjnej. Organizowana w kooperacji z ośrodkami naukowo-badawczymi z całej Polski, cieszy się niesłabnąca popularnością. W tym roku odbyła się już 18. edycja targów.

Idea imprezy

EuroLab to wydarzenie, służące promocji nowoczesnych rozwiązań technologicznych, przeznaczonych dla laboratoriów. Obecni na imprezie goście mogą zapoznać się z aktualnie realizowanymi projektami, opracowywanymi metodami i technikami badawczymi. Swoista mieszanka nauki i biznesu pozwala na nawiązywanie nowych kontaktów zawodowych, zawieranie umów handlowych, a przede wszystkim stałe poszerzanie wiedzy. Każdej edycji targów towarzyszą prelekcje, seminaria i konferencje, prowadzone przez wybitnych znawców branży. Nad oprawą merytoryczną całości czuwa Rada Programowa.

Najnowsza edycja

18. edycja targów odbyła się w Warszawie w dniach 12-14 kwietnia 2016 roku, razem z 5. Targami Techniki Kryminalistycznej CrimeLab. W zgodnej opinii ekspertów, wydarzenie z sukcesem połączyło świat nauki i przemysłu, zapewniając wysoki wkład merytoryczny w branżę laboratoryjną. Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska – miejsce organizacji imprezy – odwiedziło aż 140 wystawców z 14 krajów: Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Polski, Szwajcarii, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch. Ponadto, na targi przybyło niemal 6000 branżowych gości, w tym tak renomowane firmy jak DCD HABITAT LAB – czołowy polski producent mebli laboratoryjnych. Wystawcy prezentowali odwiedzającym swoje oferty, a jednostki naukowo-badawcze informowały o prowadzonych badaniach i osiągnięciach.

Co zaprezentowano?

Przedstawione rozwiązania i nowości obejmowały rozmaite obszary branży laboratoryjnej, m.in.: analitykę, biotechnologię, life science, metrologię, medyczną diagnostykę laboratoryjną, nanotechnologię i materiałoznawstwo. Adresowano je zarówno do specjalistów laboratoriów naukowych oraz jednostek badawczych, jak i przedstawicieli gałęzi gospodarki – przemysłu, sektora spożywczego, kosmetyki czy ochrony środowiska.

Na wystawach można było zobaczyć meble, sprzęty, instrumenty laboratoryjne, odczynniki chemiczne, materiały zużywalne i materiały odniesienia. Nie mogło też zabraknąć rozwiązań informatycznych, zaawansowanego oprogramowania i technologii do prac badawczych. Sporo produktów zaprezentowano po raz pierwszy – m.in. urządzenie do identyfikacji chemikaliów i materiałów wybuchowych oraz nowy model komory laminarnej – relacjonuje przedstawiciel DCD HABITAT LAB.

Szansa na rozwój

Jak co roku, część wystawową uzupełniały konferencje i wykłady. Dobór ciekawej i różnorodnej tematyki sprawił, że sale prelekcyjne były wypełnione do ostatniego miejsca. Wielu gości traktowało wizytę na targach jako szansę rozwoju – zawodowego i naukowego. Można się domyślać, że następne edycje targów będą cieszyły się równie wysoką frekwencją. Kolejny EuroLab już zapowiedziano – na marzec 2017 roku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas