Materiał Partnera Kasy i drukarki fiskalne najwyższej jakości.

Kasy i drukarki fiskalne najwyższej jakości.

Wielofunkcyjne urządzenia fiskalne oraz programy dla firm warto kupować w firmie, która świadczy usługi najwyższej jakości w zakresie doradztwa w sprawie organizacji systemów rejestracji sprzedaży oraz ich rozbudowy i dostosowania do zmieniających się wymogów prawnych i podatkowych. Oferuje bowiem technologię, dzięki której bez przeszkód można prowadzić swoją działalność.

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej, a wielkość obrotów.

Kasy fiskalne obowiązują od dawna i nie są niczym nowym. Z roku na rok przybywa branż, które mają ustawowy obowiązek jej posiadania. Kasy fiskalne mają za zadanie rejestrowanie sprzedaży towarów i usług. Chodzi o dokumentowanie transakcji handlowej dochodzącej między przedsiębiorcami a osobami prywatnymi. Warunkiem posiadania kasy jest osiągnięcie sprzedaży w wysokości 20 tys. zł rocznie. Nie obowiązuje zwolnienie z obowiązku i limit wydatków, jeśli sklep zajmuje się sprzedażą towarów i usług objętych bezwzględnym obowiązkiem ewidencjonowania.


Ze zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej, nie mogą skorzystać sklepy i punkty handlowe, sprzedające towary z akcyzą: wyroby tytoniowe i napoje alkoholowe. Firmy handlowe są zobowiązane stopniowo wycofywać funkcjonujące kasy rejestrujące z zapisem papierowym i elektronicznym. Jeśli firma podlega obowiązkowi wdrożenia kasy fiskalnej, musi wybrać odpowiednie urządzenie. Następnym krokiem jest fiskalizacja oraz zgłoszenie kasy fiskalnej do urzędu skarbowego. Czynność jest jednorazowa i niekiedy można ją przeprowadzić u sprzedawcy urządzeń. Warto poszukać takiego sprzedawcy urządzeń, który gwarantuje usługę fiskalizacji oraz serwisowania sprzętu jak np. D&D Serwis. Kasę fiskalną trzeba wymieniać co pięć lat.

Drukarki fiskalne do systemów rejestracji sprzedaży.

Drukarki fiskalne różnią się od kas fiskalnych. Nie mogą pracować samodzielnie, bez komunikacji z jednostką centralną. Ich zadaniem jest rejestrowanie sprzedaży i drukowanie paragonów. Współpracują z oprogramowaniem firmowym zainstalowanym na komputerze i oraz z peryferyjnymi urządzeniami fiskalnymi, w tym np. z szufladą kasową. Drukarki fiskalne są to rozbudowane systemy optymalizujące proces rejestracji sprzedaży. Tego rodzaju rozwiązania stosowane są m.in. w sklepach wielkopowierzchniowych, hurtowniach, lokalach gastronomicznych i usługowych. Ich funkcjonalność nie ogranicza się jedynie do rejestracji sprzedaży i generowania dokumentu fiskalnego – pozwalają również m.in. na wydruk faktury, obsługę zindywidualizowanego rabatu i wykonanie innych, bardziej zaawansowanych zadań. Systemy POS., można konfigurować przy użyciu terminali fiskalnych. Urządzenia łączą w jednej obudowie, funkcjonalność drukarki fiskalnej z komputerem, który obsługuje wybrany program do obsługi i rejestracji sprzedaży. Tego typu terminal komputerowy pozwala na ograniczenie miejsca, które trzeba przeznaczyć na stanowisko obsługi sprzedaży oraz współpracuje z urządzeniami peryferyjnymi systemów POS., np. z: terminalem płatniczym, monitorami dotykowymi, czytnikami kodów kreskowych, szufladą kasową. Coraz częściej stosowanym narzędziem do obsługi i rejestracji sprzedaży w nowoczesnych systemach POS., są terminale dotykowe w formie monitorów lub tabletów z dużym ekranem. Monitory dotykowe mogą:

  • pełnić jedynie funkcję urządzenia peryferyjnego połączonego za pośrednictwem jednostki centralnej z systemem POS.;
  • stanowić terminal komputerowy, który w obudowie monitora ma zintegrowany komputer do obsługi oprogramowania dla firm.

Rozmiar obudowy monitora pozwala także zabudowanie czytnika kart płatniczych. Najczęściej jest on zlokalizowany na bocznej ścianie monitora.

Opracowanie:

Podziel się