Artykuł sponsorowany Nowoczesne systemy POS dla gastronomii

Nowoczesne systemy POS dla gastronomii

Branża gastronomiczna wymaga dla swojego funkcjonowania specyficznych rozwiązań, które ułatwią obsługę klientów oraz ewidencjonowanie transakcji płatniczych dokonywanych kartą. Dużym ułatwieniem w prowadzeniu biznesu – restauracji, baru, kawiarni – są zatem systemy POS. To one stają się dzisiaj odpowiedzią na wszystkie potrzeby organizacyjne lokalu. Jaki system POS można zatem uznać za nowoczesny?

Stawiając na wielofunkcyjność

Systemów POS jest na rynku bardzo wiele. Wybierać je należy jednak z rozwagą. Niektóre bowiem oferują tylko księgowanie transakcji płatniczych, ale nie są przystosowane do zarządzania lokalem. To oferują sprzęty i przeznaczone dla nich oprogramowanie, które łączą ze sobą zalety urządzeń fiskalnych online, terminali płatniczych oraz systemów sprzedażowych. Dobry system POS to bowiem nie tylko stacjonarny lub przenośny ekran, ale także podłączone pod niego dodatkowe mniejsze narzędzia, od wag elektronicznych począwszy, na terminalach kończąc.

Na jakie funkcje systemów POS warto zatem zwracać szczególną uwagę tak, by nazwać je innowacyjnymi? Przede wszystkim powinny one ułatwiać codzienną pracę lokalu. Ważne jest szybkie drukowanie paragonów i faktur VAT, możliwość jednoczesnego obsługiwania stolików, bezproblemowe dzielenie rachunków klientów czy też wygodne przyjmowanie dowolnych płatności.

Najlepsze systemy wraz z innowacyjnym oprogramowaniem zapewniają także możliwość edytowania paragonów. Są one też podłączone do komputerowego rozwiązania CRM czy nawet ERP, gwarantując generowanie raportów. System POS może zatem być zsynchronizowany z modułem księgowym, funkcją zarządzania dostaw i monitorowania stanu magazynowego. Najlepiej stawiać na system intuicyjny w obsłudze i zawierający najważniejsze funkcje wspierające organizowanie pracy w restauracji.

Wybierając systemy solidne i bezawaryjne

Dobry system POS musi być bezawaryjny i żywotny. Zależy od tego nie tylko oprogramowanie, ale także sam terminal POS. Mowa o dotykowym ekranie, który warto wybierać w wersji przynajmniej dwunastocalowej. Poleca się kupować terminale wodoszczelne oraz o kompaktowych rozmiarach. Najnowocześniejsze urządzenia są „odchudzone” i można je nawet montować na ścianie. Przy doborze sprzętu należy też zwracać uwagę na energooszczędność, własności akustyczne oraz rodzaj procesora.

Przykładem polecanego terminala POS jest ten Posiflex XT-3114, który wyróżnia się procesorem Dual Core 1.86GHz z preinstalowanym Windows POS Ready, a także innowacyjną konstrukcją aluminiową bez wentylatora. Taki sprzęt nie tylko jest cichy i wydajny, ale też piękny. Kupić go można od firmy EL-VIA, która stawia na modernistyczny i minimalistyczny design oferowanych urządzeń fiskalnych. Do terminalna POS warto dobrać też sprawdzarki cen, czytniki kodów kreskowych, wagi, drukarki oraz inne wyposażenie. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas