Artykuł sponsorowany Jakie meble wybrać do lokalu gastronomicznego i dlaczego?

Jakie meble wybrać do lokalu gastronomicznego i dlaczego?

Wszelkie lokale gastronomiczne, czy to restauracje, bistra, czy kuchnie z obiadami domowymi potrzebują odpowiedniego zaplecza na wykonywanie posiłków. Praca zazwyczaj jest bardzo intensywna, gdyż trzeba obsłużyć wielu klientów. Dlatego tak ważne jest ergonomiczne wyposażenie kuchni gastronomicznej, aby zapewnić wszystkie jak najlepsze warunki do przygotowywania posiłków. Jakiego rodzaju meble najlepiej sprawdzą się w kuchni?

Jakie rodzaju meble gastronomiczne są potrzebne?

W lokalu gastronomicznym, w profesjonalnej kuchni potrzebne są przede wszystkim stoły oraz ogrom półek i regałów. Półki i regały służą jako miejsce przechowywania produktów – sosów, przypraw, olejów, czy wiele innych produktów spożywczych, ale zdarza się również, że przechowywane są w nich talerze, czy miski. Ich plusem jest fakt, że można je dostosować do potrzeb naszego lokalu, gdyż można zamówić meble w różnych rozmiarach z określoną liczbą półek. Poza regałami do wyboru są także wiszące szafki, czy bardzo praktyczne w kuchni wózki na kółkach. Meble tego typu świetnie się sprawdzają w restauracjach, lokalach gastronomicznych, ale także w sklepach i hurtowniach. W kuchni nie może zabraknąć również stołu. W meble gastronomiczne najlepiej wyposażyć się w Gastro Borowiec – firmie specjalizującej się w wyposażeniu gastronomicznym. 

Meble ze stali nierdzewnej

Kupując meble ze stali nierdzewnej, warto zwrócić uwagę, czy posiadają wszelkie atesty, aby były bezpieczne dla zdrowia pracowników i klientów lokali gastronomicznych. Meble ze stali nierdzewnej są wybierane najczęściej, dlatego, że są bardzo wytrzymałe i będa służyc przez wiele lat. Stal nierdzewna jest również bardzo bezpieczna, gdyż nie uwalnia szkodliwych substancji chemicznych, nie zagraża zdrowiu pracowników, ani klientów. Jej dużym atutem jest również fakt, że zdecydowanie łatwiej się ją czyści, aniżeli drewno. Stal odporna jest na korozję, dzięki czemu jest bezpieczna oraz utrzymuje się długo w dobrym stanie. Półki, szafy i stoły ze stali nierdzewnej są bardzo wygodne w użytkowaniu. Ich ogromnym atutem są dobre właściwości użytkowe – nie posiadają ostrych kantów, wygodnie sięga się po różne produkty, bardzo łatwo dbać o ich higienę (co w lokalu gastronomicznym ma niezwykle istotne znaczenie)

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas