Materiał Partnera Jak i po co rozszerzać możliwości kas fiskalnych?

Jak i po co rozszerzać możliwości kas fiskalnych?

W 2020 roku rozpoczął się trwający właśnie proces wymiany standardowych kas fiskalnych na urządzenia nowego typu z podłączeniem do sieci Internet. Jest to doskonały moment na zapoznanie się z ofertą kas oraz sprzętów je wspomagających. Jakie korzyści wynikają z wykorzystania dodatkowych funkcji w fiskalizacji?

Wymiana kas fiskalnych na kasy online

Obowiązek wyposażenia punktu usługowego lub handlowego w kasę z dostępem do Internetu dotyczy poszczególnych branż. Należy jednak pamiętać, że od 2023 roku w sprzedaży pozostaną jedynie urządzenia dostosowane do pracy online. Podczas decydowania się na konkretny model kasy, warto zwrócić uwagę także na dodatkowe urządzenia usprawniające pracę firmy.

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązek stosowania kas online mają punkty naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, wulkanizacje i miejsca sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego i gazu do silników spalinowych.

1 stycznia 2021 roku obowiązek wymiany spoczął na stacjonarnych placówkach gastronomicznych, a także punktach sprzedaży węgla, brykietu i podobnych paliw wytwarzanych z węgla i koksu w celach opałowych.

Ostatni etap rozpocznie się 1 lipca 2021 roku i dotyczyć będzie firm fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych, budowlanych, usług prawników, lekarzy i dentystów, siłowni i klubów fitness.

Poszerzanie funkcji urządzeń fiskalnych

Jednym z podstawowych sprzętów wspomagających pracę kas są drukarki fiskalne. Działające na rynku od ponad dwudziestu lat centrum kas fiskalnych Ar-Net oferuje urządzenia najbardziej znanych producentów: Elzab, Posnet i Innova. Są to firmy znane z niezawodności, a ich sprzęty znajdują się w większości polskich przedsiębiorstw.

Drukarki są niezbędnym dodatkiem do kas, które nie zostały pierwotnie wyposażone w możliwość wydawania paragonów i potwierdzeń. Nowoczesne modele gwarantują elektryczny zapis kopii tych dokumentów. Dostępne są zarówno wersje stacjonarne do pracy w jednym punkcie, jak i mobilne do obsługiwania klientów np. z dojazdem do domu.

Niezbędne w punktach handlowych są wagi i skanery. Większość sklepów może pozwolić sobie na wybór modeli ze względu na rozmiary i wygląd. Istnieją jednak urządzenia do zadań specjalnych, jak waga Elzab Dibal PS-50, zdolna do pracy nawet przy -10 stopniach Celsjusza. Dzięki temu sprawdzi się w chłodniach i na całorocznych bazarach.

Dla komfortu i bezpieczeństwa warto zdecydować się także na szufladę kasową. Jedynie najmniejsze przedsiębiorstwa mogą sprawnie działać bez tego typu urządzenia. Przy nieustannym operowaniu gotówką łatwo o pomyłkę lub kradzież, gdy pieniądze nie znajdują się w zabezpieczonym miejscu, odpowiednio uporządkowane. Jednak także małe działalności skorzystają na szufladzie kasowej – usprawni ona choćby wydawanie reszty lub liczenie zawartości po zakończeniu zmiany.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas