Materiał Partnera Jak wybrać właściwy czytnik kodów kreskowych?

Jak wybrać właściwy czytnik kodów kreskowych?

Kody kreskowe są jednym z najpopularniejszych systemów oznaczania produktów. Widujemy je m.in. w sklepach, magazynach, bibliotekach czy na poczcie. Ukrywają one istotne informacje takie jak nazwa produktu czy cena. Ty również zastanawiasz się nad zakupem czytnika kodów kreskowych, ale nie wiesz, jak wybrać ten właściwy? Poniżej podpowiadamy czy należy się kierować, aby wybrać odpowiedni model dla siebie.

Jak działa czytnik?

Zacznijmy jednak od dokładnego wyjaśnienia działania czytnika kodów kreskowych. Jego zadaniem jest odkodowanie zapisanych w nim danych i wysłanie ich do komputera. Wystarczy przesunąć światłu LED bądź wiązkę laserową wzdłuż kodu. Należy to zrobić dokładnie, inaczej system nie będzie w stanie go odczytać. Warto wspomnieć tutaj również o rodzajach kodów. Mogą być tradycyjne 1D oraz dwuwymiarowe tzw. 2D, które czyta się za pośrednictwem imagera i ich nie trzeba ustawiać idealnie pod czytnikiem.

Rodzaje skanerów

Na rynku istnieje wiele rodzajów czytników kodów kreskowych. Do najpopularniejszych, używanych w sklepach zalicza się:

  • Czytniki ręczne – są na stałe podłączone do komputera, więc sprawdzają się, jeśli nie potrzebujemy ich przenosić.
  • Czytniki stacjonarne – znajdują się w jednym miejscu i podobnie jak czytniki ręczne są podłączone do komputera. Najczęściej spotykamy je w hurtowniach, sklepach oraz na liniach produkcyjnych.

Warto wspomnieć także o czytnikach mobilnych, czyli bezprzewodowych i ladowych, które są wbudowane boksy kasowe.

Co należy brać pod uwagę, wybierając czytnik?

Zanim zdecydujemy się na zakup czytnika kodów kreskowych, powinniśmy usiąść na spokojnie i odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Jaki rodzaj czytnika będzie pasował do prowadzonego przez nas biznesu?
  • Jaką kwotę możemy na niego przeznaczyć?
  • Który typ urządzenia będzie dla nas lepszy – mobilny czy stacjonarny?
  • Jaki rodzaj kodów chcemy odczytywać?
  • Jak szybko chcemy obsłużyć klientów?
Gdy już znamy odpowiedź na wszystkie pytania, to czas wybrać się w podróż do sklepu internetowego lub stacjonarnego i wybrać coś dla siebie. Jednak jeśli w dalszym ciągu nie potrafimy podjąć decyzji, to powinnyśmy skorzystać z porady doświadczonych pracowników firmy KDF. W ich ofercie poza stacjonarnymi i ręcznymi czytnikami kodów kreskowych znajdziemy kasy fiskalne, systemy POS, oprogramowania dla firm, drukarki fiskalne, wagi sklepowe, metkownice oraz materiały eksploatacyjne. Proponowane przez nich urządzenia wyróżnia funkcjonalność i zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu spełnią oczekiwania wszystkich użytkowników.

Opracowanie:

KDF Kasy fiskalne, drukarki fiskalne

Poznań , Różana 22

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas