Materiał Partnera Nowoczesne systemu alarmowe – przed czym konkretnie chronią?

Nowoczesne systemu alarmowe – przed czym konkretnie chronią?

Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa jest zadaniem nie tylko niezwykle trudnym, ale przede wszystkim bardzo odpowiedzialnym. Szczególne wyzwanie postawione jest przed właścicielami obiektów handlowych, które narażone są przede wszystkim na niepożądaną ingerencję z zewnątrz. W wielu przypadkach doskonale sprawdza się zastosowanie nowoczesnej technologii. Co konkretnie oferują specjaliści od alarmów?

Ochrona przed zagrożeniami z zewnątrz

Obiekty handlowe i przemysłowe mogą stać się celem zarówno napadu, jak i przede wszystkim włamania. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na odstraszenie potencjalnych złoczyńców jest zamontowanie systemu monitoringu. W tym przypadku warto zadbać o to, aby pola widzenia kamer pokrywały się ze sobą, co pozwoli uniknąć tzw. martwych punktów oraz o to, aby same urządzenia mogły nagrywać w podczerwieni. Do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa znacznie przyczyniają się także specjalistycznie zaprojektowane czujniki ruchu.

W zdecydowanej większości przypadków są to niewielkie urządzenia, montowane w miejscach niewidocznych. W momencie ich uruchomienia sygnał natychmiast zostaje przesłany do centrali, która wszczyna alarm. Wysokim stopniem skuteczności wykazują się również czujniki wstrząsów i czujniki stłuczenia szyb, których zadaniem jest należyta ochrona punktów newralgicznych każdego budynku, do których zdecydowanie należy zaliczyć okna. O jaki rodzaj alarmu warto jeszcze zadbać?

Ochrona przed zagrożeniami wewnątrz obiektu

Nie należy zapominać również o tym, iż ze względu na profil produkcyjny konkretnego zakładu, istnieje różne prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk niebezpiecznych dla pracowników oraz klientów, przebywających na terenie obiektu. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o pożarze, który może wybuchnąć z absolutnie różnych przyczyn. Choć bywa on niszczycielski, bardzo szybko można go dostrzec, co zwiększa szansę na skuteczną ewakuację. Nieco inaczej sprawa wygląda w sytuacji, w której np. z nieszczelnych rur wydobywają się różnego rodzaju bezwonne gazy.

W tym konkretnym przypadku zdecydowanie warto wyposażyć zakład w czujniki czadu oraz dymu, które są w stanie wykryć niebezpieczeństwo znacznie szybciej niż ludzie. Ważne jest również to, aby wszystkie urządzenia alarmowe charakteryzowały się niezawodnością oraz mogły współpracować ze sobą w ramach jednego systemu. Rozwiązanie takie zagwarantować mogą jedynie najbardziej doświadczeni specjaliści od alarmów, do których zdecydowanie zalicza się firma Infobit. Poza montażem specjaliści oferują także rzetelną wycenę oraz gwarancję indywidualnego podejścia do każdego ze zleceń.

Opracowanie:

Infobit s.c. Kasy Fiskalne

Bielsko-Biała , Szarotki 32

Podziel się