Artykuł sponsorowany Kilka zalet stałej współpracy między restauracją a producentem warzyw ekologicznych

Kilka zalet stałej współpracy między restauracją a producentem warzyw ekologicznych

Potrawy serwowane w lokalach gastronomicznych powinny odznaczać się niepowtarzalnym smakiem oraz aromatem. Restauratorzy, którzy chcą zapewnić gościom możliwość delektowania się pysznymi daniami o wyjątkowych walorach odżywczych, zazwyczaj korzystają z usług producentów ekologicznej żywności. Zastanawiasz się, czy to rzeczywiście dobre rozwiązanie? W takim razie powinieneś koniecznie zapoznać się z treścią niniejszego artykułu.

Na czym polega ekologiczna produkcja żywności?

Proces wytwarzania ekologicznych artykułów spożywczych opiera się na ściśle określonych zasadach. W świetle obowiązujących przepisów unijnych warzywa i owoce zaliczane do wspomnianej kategorii muszą powstawać bez użycia pestycydów i herbicydów oraz chemicznych środków ochrony roślin. Jarzyny nawozi się obornikiem albo kompostem. Przy odchwaszczaniu upraw stosuje się wyłącznie metody ręczne i mechaniczne, a ewentualne choroby i szkodniki eliminuje się za pomocą metod biologicznych (np. poprzez wykorzystanie naturalnych wrogów określonych insektów). Przy wytwarzaniu ekologicznej żywności zdecydowanie odrzuca się możliwość uprawiania organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO). Renomowany producent warzyw ekologicznych zazwyczaj dysponuje stosownymi certyfikatami jakościowymi. Wykorzystywane środki i działania produkcyjne muszą być na bieżąco dokumentowane. Upoważnione jednostki certyfikujące co jakiś czas przeprowadzają kontrole upraw w celu sprawdzenia ich zgodności z określonymi wymogami.

Dlaczego zakup warzyw ekologicznych to dobra inwestycja dla restauracji?

Stała współpraca restauratorów z producentami warzyw ekologicznych przynosi tym pierwszym mnóstwo korzyści. Ogórki oraz pomidory szklarniowe i gruntowe pochodzące z ekologicznych upraw wyróżniają się pysznym smakiem i bogatą zawartością składników odżywczych. Dzięki rezygnacji ze stosowania chemikaliów przy nawożeniu roślin tego typu produkty żywnościowe są wolne od jakichkolwiek toksyn i szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych. Restauratorzy systematycznie zaopatrujący się w takich firmach, jak Gospodarstwo Ogrodnicze Rafał Pietras, mogą liczyć na atrakcyjne warunki współpracy. Producenci żywności ekologicznej zapewniają właścicielom lokali gastronomicznych regularne dostawy świeżych warzyw w przystępnej cenie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas