Artykuł sponsorowany Jakie skrzynki nadają się do przechowywania owoców i warzyw?

Jakie skrzynki nadają się do przechowywania owoców i warzyw?

Odpowiednie przechowywanie warzyw i owoców wydłuża ich zdatność do spożycia, a także zapobiega rozwijaniu pleśni. Skrzynki, w których będziemy je magazynowali czy też przewozili muszą spełniać wobec tego najwyższe standardy higieniczne oraz być przeznaczone do kontaktu z żywnością. Obecnie na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów pojemników na owoce i warzywa, jednak które z nich warto wziąć pod uwagę?

Jakie są zalety plastikowych skrzynek na owoce i warzywa? 

Tworzywo, jakim jest plastik, pozwala przede wszystkim na utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny. Jest łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu można używać go wielokrotnie, w dodatku bez obaw o jego uszkodzenie. Skrzynki wykonane z tego materiału są odporne na działanie czynników zewnętrznych, jak np. wilgoć czy zbyt niskie temperatury. Zapobiega to również nadmiernemu namnażaniu się drobnoustrojów, które mogłyby zaatakować przechowywane owoce czy warzywa.

Innym niezwykle ważnym czynnikiem, który często decyduje o wyborze plastikowych skrzynek na warzywa i owoce jest ich bezpieczeństwo. Są znacznie lżejsze od skrzynek drewnianych, dzięki czemu ich przenoszenie jest łatwiejsze i mniej obciążające dla kręgosłupa. Dodatkowo, plastik, w przeciwieństwie do drewna, nie posiada drzazg, które nierzadko wbijają się w skórę, zwłaszcza gdy pojemnik jest wielokrotnie eksploatowany.

Dodatkowym istotnym elementem jest fakt, że mogą być ekologiczne. Tym, o czym warto pamiętać jest ich długa żywotność. Wykonane są z plastiku, który przeznaczony jest do wielokrotnego użytku. Przy zachowaniu odpowiedniej dbałości, plastikowa skrzynka na żywność może nam posłużyć znacznie dłużej niż ta wykonana z drewna. Wiele z nich również, nadaje się do ponownego odzysku – recyklingu. Dzięki temu, środowisko naturalne nie jest nadmiernie obciążane.

O czym powinniśmy pamiętać wybierając skrzynkę na żywność? 

Pamiętajmy o zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Pojemniki do przechowywania warzyw i owoców, powinny być wyposażone w otwory, które umożliwią jego naturalny dopływ. Tego rodzaju skrzynki znajdziemy np. w sklepie UNIFORTE.

Zwróćmy również uwagę na funkcjonalność danego pojemnika. Jeżeli zależy nam na łatwości przechowywania danej skrzynki po jej użyciu, warto wybrać wówczas te składane. Pozwolą nam zaoszczędzić miejsce oraz utrzymać porządek w użytkowanej przestrzeni. Nie zapominajmy również o uchwytach. Jeżeli skrzynka ma służyć do przenoszenia dużej ilości warzyw i owoców, powinna być wyposażona w wygodne uchwyty, które ułatwią pracownikom wykonywanie tej czynności.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas