Artykuł sponsorowany Jakie produkty możemy określić mianem superfoods?

Jakie produkty możemy określić mianem superfoods?

Przeglądając oferty sklepów internetowych ze zdrową żywnością dość często możemy spotkać się z kategorią Superfoods. Nie każdy jednak wie, co oznacza ten termin i jaką grupę produktów obejmuje. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest superżywność i dlaczego warto włączyć ją do swojej codziennej diety, zapraszamy do lektury.

Co to jest superfoods?

Angielski termin „superfoods” tłumaczony na polski jako superżywność, oznacza grupę produktów o unikalnych właściwościach dla naszego zdrowia. Produkty te odznaczają się bowiem wysoką gęstością odżywczą, co oznacza, iż w stosunkowo małej porcji znajduje się bogactwo składników takich, jak : białko, błonnik, witaminy, minerały, chlorofil, flawonoidy i inne. Dzięki ich spożywaniu możemy więc w sposób naturalny uzupełnić brakujące w naszej diecie substancje, zwłaszcza gdy jest ona mało urozmaicona. Spożywanie superżywności może tez pomóc nam zapobiec niektórym chorobom cywilizacyjnym, dlatego warto włączyć ją do naszej diety.

Co możemy zaliczyć do superfoods?

Do grupy superfoods możemy zaliczyć m.in. algi, takie jak: chlorella czy spirulina, sproszkowaną trawę pszeniczną czy jęczmienną, jak również korzeń Maca, Moringę czy nasiona konopi, żeby wymienić tylko niektóre z nich. Za nasze rodzime superfoods uważane są natomiast m.in. bogata w przeciwutleniacze aronia oraz jarmuż, będący skarbnicą polifenoli i karotenoidów. Tego rodzaju produkty, zwykle w postaci sproszkowanej, możemy znaleźć w wielu sklepach, w tym w sklepie ekologicznym Eko Corner. Dzięki temu, że występują w postaci proszku, są one łatwe w przygotowaniu, ponieważ wystarczy domieszać je do ulubionego soku, szejka czy owsianki. Aby czerpać z nich maksimum korzyści najlepiej nie poddawać ich obróbce termicznej, gdyż mogą stracić część swoich cennych właściwości.

Produkty tego rodzaju często posiadają certyfikat Bio, a więc z powodzeniem możemy zaliczyć je do ekologicznej żywności. Jest to szczególnie ważne w przypadku alg, które powinny być hodowane w sposób kontrolowany, gdyż działają jak gąbka, która pochłania metale ciężkie. Żywnością tego rodzaju powinni zainteresować się nie tylko sportowcy czy osoby niedożywione, lecz także każdy, komu zależy na dobrym samopoczuciu i szeroko rozumianej profilaktyce zdrowotnej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas