Artykuł sponsorowany Kiedy warto sięgnąć po suplementy diety?

Kiedy warto sięgnąć po suplementy diety?

Suplementy diety stanowią skoncentrowane źródła składników, najczęściej witamin i minerałów, które mogą być uzupełnieniem typowej diety. Często kojarzmy je z produktami wspomagającymi odchudzanie, choć ich zastosowanie jest zdecydowanie szersze i może sprawdzić się w wielu, różnych przypadkach. Kiedy warto sięgnąć po tego typu produkty? Sprawdź z nami!

Suplementy w niedoborach wywołanych chorobami

Głównym źródłem z jakiego powinniśmy czerpać witaminy i minerały powinny być oczywiście naturalne produkty żywnościowe. Niestety w życiu każdego człowieka czasem zdarza się sytuacja, że nie jesteśmy w stanie w krótkim lub długim okresie czasu zapewnić ciału odpowiedniej podaży składników odżywczych lub substancje dostarczone wraz z pokarmem nie są wystarczające. Taka sytuacja może pojawić się np. w wyniku anemii, kiedy lekarze mogą zalecić pacjentom suplementację żelaza, które dla lepszego wchłaniania, często łączone jest także z witaminą C. Problemem są także przypadłości upośledzające absorpcję pewnych składników z pożywienia, wśród których wymienia się choroby jelit, np. wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub chorobę Leśniowskiego-Crohna. Wówczas suplementacja witaminowa jako dodatek do zbilansowanej diety, może pomagać naszemu organizmowi w regeneracji.

Suplementy w diecie wegańskiej

Kolejnym przypadkiem, gdy sięgnięcie po suplementy staje się niemalże koniecznością, jest dieta wegańska. Odpowiednio skomponowana jest uznawana za zdrową oraz za bezpieczną dla człowieka, mimo to wymaga dostarczania organizmowi dodatkowej dawki choćby witaminy B12, która nie występuje w produktach roślinnych. Niektórzy dietetycy zalecają także suplementację witaminy D3, jodu oraz selenu, które trudno dostarczyć wraz z dietą wegańską, wykluczającą mięso i produkty odzwierzęce.

Witamina D3 przy ograniczonym dostępie do słońca

W naszej strefie klimatycznej, od września do kwietnia, zalecana jest także suplementacja „witaminy słońca”, czyli D3. Choć nasz organizm jest ją w stanie wytworzyć sam, potrzebna jest do tego właśnie ekspozycja ciała na światło słoneczne, co niestety przez znaczną część roku jest w Polsce praktycznie niemożliwe. Remedium są suplementy z witaminą D3, które zabezpieczają nasz organizm przed niedoborami tego kluczowego składnika.

Chcąc zapewnić organizmowi warunki do utrzymania zdrowia, możemy zdecydować się na suplementację pewnych składników odżywczych. Zakupić możemy je w aptekach, a także w sklepach ekologicznych, takich jak Równowaga-Ochrona w miejscowości Pabianice, gdzie właścicielka, Agnieszka Lewandowska dobiera dla swoich klientów tylko wysokiej jakości suplementy, sprawdzonych producentów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas