Materiał Partnera Dlaczego warto częściej sięgać po naturalny sok jabłkowy?

Dlaczego warto częściej sięgać po naturalny sok jabłkowy?

Już nasze prababcie doceniały naturalny sok jabłkowy za jego doskonałe właściwości odżywcze. Sok z jabłek to nie tylko pyszny napój, ale też źródło wielu cennych dla naszego organizmu witamin i mikroelementów. Niestety nie wszystkie soki, które znajdziemy w sklepach, mogą pochwalić się podobną jakością. Wielu producentów dodaje do swoich wyrobów mnóstwo konserwantów i polepszaczy, które często mają działanie alergizujące. Warto więc kupować pasteryzowany sok jabłkowy od sprawdzonego i uczciwego sadownika, który z jabłek wydobywa to, co najlepsze. Poznaj 4 zalety picia soku z jabłek!

Sprawia, że skóra wygląda pięknie!

Z uwagi na dużą zawartość witaminy C, sok jabłkowy wspomaga regenerację skóry. Znajdziemy w nim również sporą ilość witaminy E, która nazywana jest „witaminą młodości”. Szklanka naturalnego soku jabłkowego dziennie, chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz wspomaga jej nawilżenie. Dobrze nawilżona skóra wygląda młodziej, ma większą elastyczność i jest bardziej promienna. Zacznie lepiej znosi wszelkie zabiegi pielęgnacyjne i jest doskonałym płótnem do tworzenia makijażu.

Korzystnie wpływa na serce

Jak tłumaczy specjalista z Gospodarstwa Sadowniczego „Tęczowy Ogród”- jabłka bogate są w histydynę, która w naturalny sposób obniża ciśnienie tętnicze krwi, wspomagając pracę serca. Aminokwas ten usprawnia także funkcjonowanie całego układu krwionośnego, pomagając w transporcie tlenu do komórek. Sok jabłkowy pomaga również w przywróceniu prawidłowego profilu lipidowego krwi, a dzięki zawartości pektyn, normalizuje glikemię.

Wzmacnia mięśnie

Wystarczy zjeść jedno jabłko dziennie, by dostarczyć organizmowi zalecaną dzienną dawkę potasu.  Pierwiastek ten jest jednym z podstawowych składników, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mięśni i układu nerwowego. Codzienne spożycie tłoczonego soku z jabłek, wpływa na regulację gospodarki wodno-elektrolitowej w organizmie. Napój sprzyja też wydalaniu toksyn z ustroju, zmniejsza dolegliwości bólowe ze strony stawów oraz zapobiega przeziębieniom.

Odpowiedni dla osób na diecie

Każdy kto zmaga się z nadwagą lub otyłością, zmuszony jest skrupulatnie liczyć kalorie i uważać na to, co je i pije. Sok jabłkowy jest wręcz wskazany dla osób na diecie, nie tyle z uwagi na niską kaloryczność, co na fakt, że dostarcza dużej ilości błonnika pokarmowego, który sprawia, że dłużej czujemy się syci. Napój przyspiesza też przemianę materii i sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Zaleca się pić go do śniadania i obiadu.

Opracowanie:

Podziel się