Materiał Partnera Czy franczyza sklepu spożywczego się opłaca?

Czy franczyza sklepu spożywczego się opłaca?

Polacy coraz chętniej decydują się na franczyzę. Mowa tutaj zarówno o początkujących przedsiębiorcach, jak i tych, którzy do tej pory prowadzili własny sklep spożywczy. Zastanawiasz się, czy warto dołączyć do ich grona? Jakie są największe zalety tego rozwiązania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Czym jest franczyza?

Słowo franczyza (franchise) pochodzi z języka francuskiego i oznacza koncesję. Jest to system sprzedaży usług, towarów bądź technologii, który opiera się na współpracy pomiędzy dwoma niezależnymi podmiotami franczyzodawcą i franczyzobiorcą. Ten pierwszy udziela ajentowi praw do korzystania ze stworzonego i sprawdzonego pakietu franczyzowego, za co w zamian nakłada na niego określone w umowie obowiązki. Korzystając z tej opcji, możesz prowadzić np. sklep spożywczy, restaurację, kawiarnię, stację benzynową, butik czy sklep budowlany.

Poznaj zalety franczyzy

Liczba marek franczyzowych rośnie z roku na rok, ponieważ jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań dla przedsiębiorców. Skorzystanie z rozpoznawalnego logo sklepu spożywczego budzi zaufanie klientów i często zwiększa zyski. Co więcej, otrzymuje się stałe wsparcie opiekunów w kwestiach formalnych, merytorycznych i organizacyjnych oraz nie trzeba martwić się działaniami reklamowymi. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest możliwość korzystania z różnych rabatów i konkurencyjnych cen, których osoba prowadząca samodzielnie działalność gospodarczą nie mogłaby wynegocjować.

Wybierając markę franczyzową, warto rozważyć współpracę z siecią Chorten, na co zdecydowała się np. Firma Handlowa Łysek Renata, prowadząca sklep spożywczy w Brennej. Każdego dnia można tam kupić świeże produkty takie jak pieczywo, mięso, owoce, warzywa oraz wiele innych, które są dostarczane przez regionalnych dostawców.

Pamiętaj jednak, że każdy program franczyzowy rządzi się swoimi prawami i zanim zdecydujesz się na kooperację z wybraną firmą, to powinieneś dokładnie zapoznać się z warunkami umowy.

Opracowanie:

Firma Handlowa Łysek Renata

Brenna , Leśnica 100

  • tel. 33 853 60 19

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas