Artykuł sponsorowany Charakterystyka podgrzybków suszonych

Charakterystyka podgrzybków suszonych

Podgrzybki to jedne z najpopularniejszych grzybów w Polsce, które są cenione ze względu na właściwości odżywcze, niepowtarzalny smak i aromat. Jeszcze niedawno wiele osób uważało, że nie zawierają żadnych wartościowych składników. Dzisiaj wiemy już, że są m.in. źródłem potasu czy błonnika, dlatego warto włączyć je do swojej diety – szczególnie w suszonej formie, ponieważ wtedy można cieszyć się ich smakiem przez cały rok.

Charakterystyka podgrzybków suszonych

Wyróżnia się kilka rodzajów podgrzybków, jednak najpopularniejszym jest podgrzybek brunatny. Grzyb jest bogatym źródłem błonnika, który m.in. wspomaga prawidłowe funkcjonowania jelit i pomaga regulować apetyt, ponieważ w połączeniu z wodą pęcznieje w żołądku i pozwala na długo zapomnieć o uczuciu głodu.

Podgrzybki suszone zawierają również:

  • potas – wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego

  • magnez – pomaga ustabilizować funkcjonowanie układu nerwowego

  • fosfor – wspomaga funkcjonowanie układu kostnego

  • żelazo – odpowiednia ilość tego składnika w diecie chroni m.in. przed anemią

Poza tym mięsisty grzyb zawiera także dużą ilość protein, dzięki czemu jest idealny dla wegan i wegetarian, sportowców, osób na diecie białkowo-tłuszczowej: wzbogaci ich sposób żywienia o dodatkowe białko. Podgrzybek suszony występuje w formie krojonej i pod postacią grysu czy mąki. Dzięki temu możesz wybrać konsystencję, która najbardziej Ci odpowiada, a jednocześnie zachować walory zdrowotne i smakowe grzyba. Co ważne, nie zawiera on alergenów, więc doskonale sprawdza się u osób, które mają problemy z koniecznością rezygnacji z wielu pokarmów ze względu na uczulenia. Dzięki temu i zawartości błonnika grzyb w formie suszu nie powoduje niestrawności, a optymalna temperatura suszenia pozwala zachować jego właściwości odżywcze.

Do jakich potraw warto dodawać suszone podgrzybki?

Suszone podgrzybki sprawdzają się w wielu potrawach. Jednak aby ich spożywanie było bezpieczne, należy pozyskiwać je ze sprawdzonego źródła, np. z firmy Seweryn. Wówczas będziesz miał pewność, co jesz i jaką jakością się to charakteryzuje.

Grzyby możesz dodawać do:

  • potraw wigilijnych – ryb, uszek, kapusty, pierogów, krokietów

  • omletów i jajecznic

  • aromatycznych zup

  • wytrawnych tart

  • sosów do mięs

Ograniczeniami są jedynie upodobania kulinarne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas