Artykuł sponsorowany Żylaki - poznaj ich przyczyny i objawy.

Żylaki - poznaj ich przyczyny i objawy.

Żylaki to problem, który jest ignorowany przez wiele osób. Niestety dużo z nich uważa, że to jedynie problem estetyczny i nic więcej. Jest to bardzo błędne myślenie, bowiem bardzo często ją one objawem niewydolności żylnej, która powoduje trwałe obrzęki, czego skutkiem są żylaki. Z żylakami zmaga się naprawdę dużo osób i choć najczęściej tendencja do ich powstawania jest dziedziczona, to warto wiedzieć, że istnieją również inne przyczyny takie jak nieodpowiednie odżywianie. Jakie są pozostałe przyczyny? Jak objawiają się żylaki? Sprawdź.

Najczęstsze przyczyny żylaków

Żylaki to kłopot, z którym zmagają się przede wszystkim osoby, które przekroczyły 40. rok życia. Znacznie częściej występują one u kobiet niż u mężczyzn, lecz to wcale nie oznacza, że mężczyźni są wolni od żylaków. Pojawiają się one na nogach, przez co te prezentują się niezbyt atrakcyjnie. Jednak nie to tutaj jest najważniejsze - jeśli nie podejmiemy się ich leczenia, to mogą stanowić szalenie duże niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia! Dlatego też, jeśli podejrzewamy u siebie żylaki, to należy jak najszybciej zgłosić się do dobrego gabinetu chirurgicznego takiego jak np. Gabinet Chirurgiczny Piotr Smoczyk z województwa zachodniopomorskiego, który zajmie się leczeniem żylaków.

Powróćmy jednak do przyczyn żylaków. Pomijając czynniki genetyczne, warto też zaznaczyć, że istnieje wiele czynników środowiskowych, które mogą być przyczyną powstawania żylaków. Należy do nich m.in. zbyt mała aktywność fizyczna, niewłaściwy sposób odżywiania się, nadwaga, dźwiganie ciężkich rzeczy, ciąża, różnego rodzaju urazy nogi, a także długotrwałe stanie, czy praca w wysokiej temperaturze. Jak dodaje chirurg Piotr Smoczyk z Gabinetu Chirurgicznego ponadto ryzyko żylaków wzrasta wraz z wiekiem, dlatego też jest to problem, z którym zmagają się przede wszystkim osoby po czterdziestce.

Jakie są objawy żylaków?

Objawy żylaków niestety nie są charakterystyczne, dlatego też wiele osób rozpoczyna leczenie żylaków zbyt późno. Na samym początku pojawia się dziwne uczucie ciężkich i opuchniętych nóg, jednak większość je ignoruje, czy zgania np. na zbyt długie stanie na nogach. Kolejnym objawem jest ból nóg, który z czasem staje się nie do zniesienia. Możemy również zaobserwować pajączki z pękniętych krwinek. Później pojawiają się wyraziste żyły, które bardzo mocno prześwitują. Co ważne - te wszystkie objawy nie pojawiają się w ciągu tygodnia, czy nawet miesiąca. Może to trwać nawet kilka lat, dlatego też tak ważne jest, aby nie ignorować pierwszych objawów żylaków i jak najszybciej reagować, gdy pojawią się pierwsze symptomy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas