Materiał Partnera Zdrowy kręgosłup to podstawa – Nzoz Sp. z o.o. wyjaśnia czym jest rehabilitacja

Zdrowy kręgosłup to podstawa – Nzoz Sp. z o.o. wyjaśnia czym jest rehabilitacja

Kręgosłup to najważniejszy narząd ruchu dlatego warto o niego dbać. Niestety w dzisiejszym trybie życia zapominamy o nim – dużo siedzimy przed komputerem, gdyż tego wymaga od nas praca, również w domu nie wstajemy od biurka, a wieczorem siadamy na kanapę, by zrelaksować się i obejrzeć odcinek ulubionego serialu. Niestety cierpi na tym nasz kręgosłup. Ulgę w bólu przyniosą nam wizyty w Nzoz Śródmieście Sp. z o.o!

Na czym polega rehabilitacja kręgosłupa i kiedy jest konieczna

Proces rehabilitacji jest bardzo ważny – jeżeli tylko pojawiły się jakieś dysfunkcje, czy to z powodu siedzącego trybu życia, czy też ulegliśmy wypadkowi, to należy rozpocząć rehabilitację – najlepiej jak najszybciej.

O tym, że coś się dzieje z naszym kręgosłupem (jeżeli nie jesteśmy po wypadku) da nam znać nasze ciało – mogą zacząć nas boleć plecy, ręce lub szyja. Z każdym z takich objawów warto udać się do ortopedy, by ten mógł skierować cię na wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Z takim zdjęciem można samodzielnie udać się do sprawdzonego rehabilitanta z Nzoz Śródmieście Sp. z o.o, który podejmie się leczenie twojego kręgosłupa – najprawdopodobniej zaleci ci odpowiednie ćwiczenia, być może też wykona zabiegi takie jak masaże. Dlatego, jeżeli jesteś z Krakowa lub okolic i potrzebujesz rehabilitacji, to zgłoś się do tej przychodni.

Dobry rehabilitant poinformuje Cię, że rezultaty przyniesie tylko regularność i wytrwałość. Nawet jeżeli konieczność powtarzania jakiegoś ćwiczenia, na przykład codziennie rano wyda ci się nudna – rób, co musisz, by jak najdłużej zachować sprawność. Oczywiście większość ćwiczeń rehabilitacyjnych będziesz wykonywał razem ze specjalistą, jednak bardzo często fizjoterapeuci, jak i rehabilitanci zadają ćwiczenia również do domu, by efekt był jak najlepszy.

Czym wyróżnia się sprawdzony rehabilitant?

Gdy uległeś wypadkowi lub po prostu pojawiły się jakieś bóle związane ze zmianami w kręgosłupie, należy jak najszybciej reagować, by wady te nie pogłębiały się jeszcze bardziej. Jak wypowiada się ekspert z ośrodka Nzoz Śródmieście Sp. z o.o., dyskopatii czy zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa nie można już cofnąć, jednakże ćwiczenia zlecone przez specjalistę rehabilitacji medycznej mogą uwolnić od bólu, poprawić jakość życia, wzmocnić mięśnie przykręgosłupowe, by móc sprawnie funkcjonować.

Do rehabilitacji potrzebny jest zarówno rehabilitant, jak i nowoczesny sprzęt lub akcesoria do wykonywania ćwiczeń. Nowoczesne wyposażenie oraz innowacyjne metody zapewnia wyżej wspomniana przychodnia, która dysponuje gronem specjalistów, jak również sprzętem medycznym najwyższej klasy. Dzięki temu ośrodek może zaproponować szeroki zakres terapii na kręgosłup, takich jak masaże, terapię manualną bądź inne formy leczenia. Doświadczony rehabilitant z ośrodka Nzoz Śródmieście pomoże ci w powrocie do zdrowia, tak byś mógł bez przeszkód i bez bólu cieszyć się życiem i aktywnością przez długie lata!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas