Materiał Partnera Zdrowe zęby dzięki zabiegom z zakresu stomatologii zachowawczej

Zdrowe zęby dzięki zabiegom z zakresu stomatologii zachowawczej

Próchnica jest jedną z najczęstszych dolegliwości związanych z uzębieniem. Jej szybkie wyeliminowanie pozwala zachować zęby w dobrym stanie i tym samym zapobiec wszelkim komplikacjom, a nawet konieczności ekstrakcji, czyli usunięcia chorego zęba. W ramach stomatologii zachowawczej z endodoncją dentyści proponują specjalistyczne, nowoczesne i przede wszystkim bezbolesne rozwiązania – jakie dokładnie?

Istotna profilaktyka

Przeciwdziałanie próchnicy to element higieny jamy ustnej, na który należy zwrócić szczególną uwagę. W ramach profilaktyki stomatolog przedstawi pacjentowi szereg możliwości, które znacząco zmniejszają możliwość występowania próchnicy. Do działań zapobiegawczych najczęściej zalicza się stosowanie właściwych środków do higieny jamy ustnej, które pomagają w dostarczaniu odpowiedniej ilości fluorków. Dentysta wskaże również, w jaki sposób szczotkować zęby, co może być ważną informacją nie tylko dla najmłodszych pacjentów, ale też dorosłych.

Nierzadko bowiem okazuje się, że błędy w higienie jamy ustnej powodują właśnie powstawanie próchnicy. W przypadku zauważenia zniszczonej struktury zęba należy niezwłocznie udać się do dentysty. W ramach stomatologii zachowawczej z endodoncją gabinet Neuro-Dent s.c. będzie w stanie zaproponować bezbolesne leczenie próchnicy, które pozwoli skutecznie pozbyć się problemu i uchronić zęby przed ekstrakcją. Jakie zatem konkretnie metody proponują specjaliści?

Efektywne leczenie

Jedną z najpopularniejszych metod leczenia próchnicy jest tzw. wypełnianie zębów. Dentysta precyzyjnie eliminuje i oczyszcza uszkodzone przez próchnicę miejsce, a następnie odbudowuje ząb specjalnym materiałem. Warto zdecydować się na nowoczesne metody wypełniania światłoutwardzalnego. Użyty w tym celu materiał kompozytowy wykazuje sporą wytrzymałość i zapewnia doskonały wygląd zęba, jednocześnie eliminując problem z próchnicą. Zaawansowany jej stan może jednak wymagać poważniejszej interwencji stomatologa. W takiej sytuacji wykonywane jest tzw. leczenie kanałowe, czyli endodoncja.

Określenie to wielu pacjentom kojarzy się negatywnie i jest związane z bólem oraz ogólnym dyskomfortem podczas zabiegu. To jednak błędne myślenie, bowiem leczenie kanałowe w ramach stomatologii zachowawczej z endodoncją jest obecnie wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Bezbolesny zabieg pozwala przywrócić zęby do pełni zdrowia i uchronić je przed koniecznością usunięcia, czyli ekstrakcją. Warto zatem korzystać z usług renomowanych gabinetów dentystycznych i korzystać z ich pomocy m.in. w skutecznej walce z próchnicą.

Podziel się