Materiał Partnera Jak wybrać dobrego stomatologa?

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Wizyta w gabinecie stomatologicznym kojarzy Ci się tylko z bólem i nieprzyjemnymi doznaniami? Wcale tak nie musi wyglądać! Wystarczy, że wybierzesz dobrego specjalistę, który będzie miał odpowiednie podejście i umiejętności, jeśli chodzi o leczenie zębów. Ale jak wybrać dobrego stomatologa? Na co koniecznie zwrócić uwagę? Sprawdź, już teraz i zarezerwuj wizytę!

Jak wybrać dobry gabinet dentystyczny?

Zastanawiasz się, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru gabinetu stomatologicznego?

O cechy dobrego gabinetu dentystycznego zapytaliśmy eksperta z gabinetu Clident. Na co musisz zwrócić uwagę?

Jednymi z pierwszych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, jest recepcja oraz dostępne terminy. Co z tego, że stomatolog jest godny polecenia, jeśli nie można się do niego dostać, bo nikt nie odbiera telefonów? Nieodpowiednia obsługa klientów może sprawić, że trudno będzie się zgłosić do lekarza wtedy, kiedy potrzebujemy jego pomocy. Jednak szybkie terminy dostępne z dnia na dzień również mogą być niepokojące. Dlaczego gabinet jest pusty? Czy dentysta nie jest godny polecenia? Takie pytania w takim przypadku są czymś zupełnie naturalnym!

Kolejną sprawą, obok której nie można przejść obojętnie, jest wygląd gabinetu. Musi on być sterylnie czysty - w końcu nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. Narzędzia powinny być poddane sterylizacji i zapakowane w specjalne opakowania. Jeśli stan gabinetu budzi Twoje wątpliwości, lepiej zrezygnować z wizyty, nawet jeśli mieliśmy zamiar udać się na wizytę kontrolną do dentysty!

Dobry stomatolog - czyli jaki?

Oprócz tego, jak wygląda gabinet stomatologiczny, warto zwrócić uwagę na samego lekarza, który tam pracuje! Jedną z najważniejszych rzeczy jest jego profesjonalizm. Stomatolog powinien mieć ukończone nie tylko studia na odpowiednim wydziale, ale także ciągle poszerzać swoją wiedzę. W końcu techniki dentystyczne ciągle się zmieniają, a stomatolog powinien być z nimi na bieżąco. Możesz śmiało zapytać lekarza o jego kompetencje - jeśli jest godnym zaufania specjalistom, to nie będzie miał nic do ukrycia!

Oprócz kompetencji ważne jest także podejście do klienta. Lekarz nie powinien być opryskliwy czy niemiły w stosunku do pacjentów. Lekarz powinien być pomocny i wspierać pacjenta, a także dokładnie tłumaczyć mu to, co dzieje się z jego uzębieniem. Jeżeli lekarz nie odpowiada na pytania, to lepiej uniknąć wizyty i poszukać kogoś innego.

Wybór dobrego stomatologa jest niezwykle ważny! Wybierz więc dobrego dentystę, a na pewno nie pożałujesz.

Opracowanie:

Clident dentysta stomatolog Monika Pietruszka Talleux

Gdańsk , Kołobrzeska 63F lok. 8

Podziel się