Artykuł sponsorowany Założenia systemu certyfikacji AntiCOVID Hygiene Standard

Założenia systemu certyfikacji AntiCOVID Hygiene Standard

Czym jest system AntiCOVID Hygiene Standard i jaka firma może posiadać stosowne oznaczenie potwierdzające zgodność z jego normami? W jakich przypadkach stosuje się tego rodzaju procedury i na jakich założeniach się one opierają? Żyjemy w świecie zdominowanym przez koronawirusa, przed którym bronić możemy się na różne sposoby, czego potwierdzeniem będzie wiarygodny certyfikat bezpieczeństwa.

 

Dlaczego bezpieczeństwo zdrowotne jest tak ważne?

Rok 2020 z pewnością nie zostanie pominięty w pisanych w przyszłości podręcznikach szkolnych i uniwersyteckich. Choroba zakaźna COVID-19, którą wywołuje koronawirus o nazwie SARS-CoV-2, początkowo występująca na terenie Azji, przekroczyła granice w szybkim tempie, docierając także do Europy i Polski. Życie zmieniło się diametralnie, a walka toczy się już nie tylko z wirusem, ale też o uzyskanie bezpiecznego otoczenia do życia, nauki i pracy. Czy certyfikacja AntiCOVID Hygiene Standard w tym pomoże? O czym świadczy i jak wpływa na zdrowie i jego bezpieczeństwo sam certyfikat?

System ten powstał w celu zdefiniowania rygorystycznych norm ochrony epidemiologicznej. W tym przypadku opiera się ona na wojskowych standardach działania, odpowiednio dostosowanych do warunków oraz potrzeb cywilnych. Procedury są przy tym certyfikowane przez zrzeszające wybitnych specjalistów Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Standardy bezpieczeństwa zostały opracowane przy współudziale ekspertów z World Civil Protection Board. Wszystko po to, by jak najlepiej i adekwatnie do sytuacji zadbać o bezpieczeństwo zdrowotne społeczeństwa. Doprowadzenie do sytuacji, w której znacznie ograniczona zostanie liczba zachorowań, przyczyni się do stabilizacji gospodarki i stopniowego powrotu do funkcjonowania podmiotów w regularnym trybie. Korzystanie z certyfikowanych, to jest bezpiecznych usług oraz produktów, to pierwszy krok do opanowania koronawirusa.

 

Cele systemu AntiCOVID Hygiene Standard

System certyfikacji AntiCOVID Hygiene Standard opiera się na kilku głównych założeniach, które mają prowadzić do osiągnięcia istotnych celów, w tym do:

  • zyskania umiejętności świadczenia usług gwarantujących użytkownikom komfort i bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne,
  • wprowadzenia sprawdzonych i regularnych środków nadzoru czy działań, które minimalizować będą ryzyko zarażenia,
  • uzyskania szczegółowo opracowanego zestawu norm dla każdej z branż korzystających z systemu,
  • wprowadzenia ochrony wykraczającej poza zalecaną przez jednostki samorządowe czy rządowe wszystkich krajów,
  • jasnej identyfikacji podmiotów i usług, które pomyślnie przeszły proces certyfikacji potwierdzającej przestrzeganie norm bezpieczeństwa przeciwwirusowego.
Jakie korzyści zyskuje potencjalny przedsiębiorca, który zdecyduje się na udział w certyfikacji i przejdzie proces pomyślnie? Zapytany o to audytor systemu AntiCOVID Hygiene Standard w Polsce precyzuje: Miejsce, produkt czy usługa, które uzyskają taki certyfikat, dają odbiorcy czy użytkownikowi sygnał, że dbają o maksymalny poziom bezpieczeństwa przeciwwirusowego, w tym o drobiazgową dezynfekcję. Oznaczenie wydane po audycie potwierdza, że dokonana została weryfikacja, w czasie której nie stwierdzono żadnych uchybień. Normy systemu przygotowane są dla podmiotów usługowych, takich jak korporacje taksówkarskie, pobytowych, jak hotele czy też handlowych, do których zaliczamy centra sprzedażowe, sklepy czy kina. Potwierdzone przestrzeganie takich procedur przez wymienione podmioty poprawia kontrolę nad rozprzestrzenianiem się epidemii i gwarantuje konsumentom najlepszą możliwą ochronę.

Żyjemy w czasach wymagających zaangażowania od każdego z nas. Dbamy o regularną dezynfekcję, osłanianie nosa i ust czy zachowanie dystansu społecznego. Mamy też prawo oczekiwać klarownych działań zabezpieczających od naszego otoczenia, pracodawców czy usługodawców!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas