Artykuł sponsorowany Zalety metody McKenziego

Zalety metody McKenziego

Metoda McKenziego to przede wszystkim unikatowa metoda leczenia schorzeń związanych z bólem kręgosłupa. Warto również wspomnieć o popularności tej metody, która w świecie fizjoterapii jest stosowana bardzo często. Metoda McKenziego znajduje zastosowanie w określonym zakresie, co dzięki skuteczności metody pozwala na trwałe efekty. W rezultacie, osoba borykająca się z problemami kręgosłupa za pomocą odpowiednich ćwiczeń często jest w stanie doprowadzić do sytuacji, w której ból kręgosłupa już nie wraca.

Diagnoza

Podstawową rzeczą, którą każda metoda leczenia problemów związanych z kręgosłupem musi się zająć, jest wyeliminowanie przyczyny bólu. To bardzo ważne, a w określonych sytuacjach, metoda McKenziego jest w stanie bardzo skutecznie poradzić sobie z tym zadaniem. Pierwszym elementem, którym trzeba się zająć przed podjęciem leczenia jest oczywiście diagnoza. Szczegółowy wywiad z pacjentem pozwala za pomocą specjalnego protokołu diagnostycznego ustalić, co jest nie tak z kręgosłupem. Każdy odcinek kręgosłupa oraz kończyny badane są za pomocą innego protokołu diagnostycznego, a sama diagnoza polega na wprawianiu w ruch poszczególnych odcinków kręgosłupa tak, aby dowiedzieć się dokładnie, z którego miejsca pochodzi ból.

Najważniejsze jest więc skorzystanie z usług specjalistów, którzy skutecznie określą problem z kręgosłupem u pacjenta i pozwolą szybko uporać się z bólem za pomocą szczegółowo dobranych ćwiczeń. To bowiem najczęściej właśnie od umiejętności oraz wiedzy samych specjalistów zależy, jak szybko będziemy mogli pozbyć się problemów z kręgosłupem. Stawiajmy więc na renomowane centra terapii.

Zespoły zaburzeń kręgosłupa

Standardowo, metoda McKenziego wyróżnia trzy zespoły zaburzeń kręgosłupa. Pierwszym z nich jest zespół posturalny. Dotyczy utraty elastyczności oraz tzw. należytej ruchomości kręgosłupa w poszczególnych odcinkach, co zazwyczaj wynika ze spędzania dużych ilości czasu w nieprawidłowej pozycji ciała. Osoby, które najczęściej cierpią z powodu tego zespołu zaburzeń kręgosłupa bardzo mało się ruszają, pracują wiele godzin w pozycji siedzącej oraz najczęściej odczuwają ból w piersiowym odcinku kręgosłupa.

Kolejnym zespołem zaburzeń kręgosłupa jest zespół strukturalny. Skupia się on wokół zmian w obrębie dysku w kręgosłupie. Zdecydowana większość przypadków, w których pacjent narzeka na ból kręgosłupa wynika właśnie z problemów z dyskiem, czyli krążkiem międzykręgowym. Uszkodzenie jego struktury doprowadza do przemieszczania się krążka wraz z ruchem ciała, co przekłada się na nieprzyjemne objawy w postaci promieniującego bólu od kręgosłupa wzdłuż kończyn czy nawet zaburzeń czucia lub drętwienia.

Na koniec, wspomnieć trzeba jeszcze o zespole dysfunkcyjnym. Ten rodzaj zaburzeń kręgosłupa dotyczy uszkodzeń mechanicznych w okolicy tkanek powiązanych z kręgosłupem, a przyczyną związanych z tym problemów jest między innymi gwałtowne zginanie tułowia czy podnoszenie zbyt ciężkiego przedmiotu w nieodpowiednio pochylonej pozycji. Ból skupia się wokół właśnie tych wymienionych wcześniej tkanek i ma charakter miejscowy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas