Materiał Partnera Terapia falą uderzeniową w centrum medycznym Enel-Med oddział Kupiec Poznański

Terapia falą uderzeniową w centrum medycznym Enel-Med oddział Kupiec Poznański

Centrum medyczne Enel-Med oddział Kupiec Poznański znajduje się na placu Wiosny Ludów w Poznaniu. Placówka zajmuje powierzchnię 1500 m2, na której działa 14 gabinetów specjalistycznych, 3 gabinety pediatryczne i 4 gabinety stomatologiczne. Oprócz tego w przychodni znajduje się rozbudowane centrum rehabilitacji, które oferuje terapię falą uderzeniową w promocyjnej cenie.

Terapia falą uderzeniową – co to takiego?

Terapia falą uderzeniową to innowacyjna metoda leczenia wykorzystująca energię fali mechanicznej. Owa fala jest wytwarzana pod zwiększonym ciśnieniem, w krótkim czasie, w specjalnie skonstruowanym urządzeniu, które wyposażone jest w głowicę emitującą impulsy. Fizjoterapeuta przykłada aplikator do ciała pacjenta, w efekcie czego wytworzona fala uderzeniowa przedostaje się do tkanek, dogłębnie je penetrując. Miejsce aplikacji impulsów nie jest przypadkowe. Fala uderzeniowa działa przeciwbólowo poprzez zablokowanie receptorów bólowych. Z tego względu jest chętnie stosowana u pacjentów po urazach, kontuzjach i tych cierpiących na zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów.

Jakie są inne zalety stosowania fali uderzeniowej?

Jak przekonuje rehabilitant z centrum medycznego Enel-Med oddział Kupiec Poznański – terapia falą uderzeniową ma wiele zalet. Nie tylko działa przeciwbólowo, ale też poprawia ukrwienie tkanek, dzięki temu stają się one lepiej odżywione i dotlenione, co przyspiesza proces ich regeneracji. Ponadto fala uderzeniowa rozpuszcza zwapniałe fibroblasty, wspomaga tworzenie się nowych naczyń krwionośnych i produkcję kolagenu. Do tego jest to terapia całkowicie nieinwazyjna i bezbolesna, na czym pacjentom szczególnie zależy. Ta metoda leczenia znakomicie sprawdza się:

  • przy bólach kręgosłupa szyjnego i stawu barkowego,

  • w terapii punktów spustowych,

  • przy bólach ścięgien,

  • w terapii po urazach,

  • przy wzmożonym napięciu mięśniowym,

  • u osób posiadających ostrogi piętowe,

  • u pacjentów ze zdiagnozowanym „łokciem tenisisty”, „łokciem golfisty”, „kciukiem matki”.

Fizjoterapeuta dobiera ilość oraz intensywność zabiegów do indywidualnych potrzeb pacjenta. Co ważne, odczuwalne zmniejszenie dolegliwości bólowych następuje już po pierwszej wizycie w gabinecie rehabilitacyjnym! Dla pełnego efektu potrzeba 3-5 zabiegów, które powinny być wykonywane co najmniej raz w tygodniu. Skuteczność terapii falą uderzeniową można podnieść, stosując jednocześnie terapię manualną wraz z taśmowaniem. Centrum medyczne Enel-Med oddział Kupiec Poznański zaprasza na zabiegi z wykorzystaniem fali mechanicznej w obniżonej cenie. Pojedyncza terapia kosztuje tylko 50 zł!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas